Tema: Dobra klima
View Single Post
Staro 11.04.2024., 17:39   #4505
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 964
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Lito je vec pocelo u Splitu, cijeli stan je orijentacije pakleni zapad, zboksan izmedu ostalih stanova, poprilicno topao. Sa ovako slabom zimom nesto sitno grijemo, ali zato hladimo od 4.-10. miseca ovisno o godini i temperaturi. Trenutno je temperatura u radnoj sobi ugodih 26.
Ugradia bi dodatnu klimu u radnu sobu, pozeljno parapetnu jer mi prostor ispod prozora izgleda idealno za to. Glavna klima je na takvoj poziciji da da bi ohladila radnu sobu na zeljenu temperaturu mora dnevni boravak i hodnik pretjerano smrznuti, zena place da joj je hladno, meni je vruce, nevolje na vidiku.

Trebala bi mi preporuka za sto jeftiniju parapetnu klimu, primarno orijentiranu na hladenje, sumnjam da bi grijala ali ako i bi sluzila bi ko ispomoc glavnoj. Radi se o maloj sobi velicine 220x400cm(nesto duza ali ugradbeni ormar smanjuje na cca 400), evo brzinski tlocrt i potencijalna lokacija klime u crvenom pravokutniku:


Parapetne daikin mitsu i slicne klime ispaljuju po 1500+ eur, a ja sam se nada da se moze proc za pola toga, cca 700-800 eur. Najjeftinije sam za sad naletia na nekakvu haier: link Svi savjeti i preporuke su dobrodosli.
Ne znam što bih ti rekao.
Kad smo prije 3 godine uzimali parapetne klime za ured, osim Mitsu i Daikin gurali su nam još Gree (Deltron glavni uvoznik), ali je razlika bila između japanaca i Greea možda 20 %, pa smo se zahvalili i uzeli Daikine.
cijena mi se čini fenomenalna, a i haier klime nisu loše navodno.
Btw razlika u grijanju klasična/parapetna je nebo zemlja.

Poslano sa mog REA-NX9 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote