View Single Post
Staro 03.11.2019., 13:17   #4507
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,959
Citiraj:
Autor crni ilko Pregled postova
Pozdrav, kupio bih SSD, imam matičnu ASROCK Z97 PRO 4, u specifikacijama piše: - 1 x M.2_SSD (NGFF) Socket 3, supports M Key M.2 SATA3 6.0 Gb/s module and M.2 PCI Express module up to Gen2 x2 (10 Gb/s).
Gledam malo po shopovima i svi su danas Gen 3.0 x4, pa pretpostavljam da takav SSD neće u mom slučaju iskorisiti svoj potencijal.
Nisam do sad imao SSD, a pošto si nisam baš na "ti" po tom pitanju, zamolio bih Vas koji SSD bi po Vašem mišljenju najbolje odgovarao prema specifikacijama matične ploče.
Zainteresiran sam za SSD veličine 512 GB (možda i 1 TB ako bude kakvih zanimljivih popusta za Black Friday ili Božić).

Gen2x2 ti je nažalost samo 1GB propusnost, tako da nažalost neće biti iskorištena puna brzina, ali ne bih se previše oko toga brinuo. Imaš Crucialove P1 nvme ssd-e, 550kn za 512 i 900kn za 1TB, nisu vrh što se brzine tiče ali tebi to nije previše važno ionako. Pogledaj si i novu seriju A2000 Kingstona, imaju pristojan TBW i 5 godina garancije a povoljni su također. U tvom slučaju po meni nema smisla ići na skuplje i brže nvme ssd-e.
Exy je offline   Reply With Quote