View Single Post
Staro 03.05.2019., 14:25   #106
wifi
Premium
 
wifi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: ST
Postovi: 229
Evo, javili su se mailom, poslali upute za slanje... uglavnom, salju svoju dostavnu sluzbu pa ce vjerojatno u pon doc po paket... posto je proslo vise od 72h od dostave, ide prvo na servis pa onda oni dalje odredjuju sto i kako, iako koliko mi je poznato, u hr bi trebali imat 8 dana od primitka za zamjenu bez if and but...


sto se tice odabira os-a za nas, koristia sam freenas i ws2016. freenas je ok sto se tice pouzdanosti, ali user/group podesavanje je katastrofalno. doslovce na freenas boxu moras imat korisnika istog naziva kao i na windows racunalu inace ne sljivi dva posto, npr. ako imam u freenasu korisnika "korisnik", pristupam li s racunala koristeci user korisnik sve radi bez problema cak i ako su passwordi razliciti (samo trazi pass za freenas acc), ali ako sam primjerice "admin" na winsima, i nisam napravia takav acc na freenasu, uopce mi ne nudi odabir usera "korisnik" za pristup freenasu. to je uzasno iritantno.

kod ws2016 takvih briga nema... ako share-u ima pristup korisnik "korisnik", onda ga nije brige s kojeg acc pristupam (korisnik ili admin) dok god ispravno unesem korisnicke podatke i pass za "korisnik". s druge pak strane, ws2016 ima problema kad se koristi sa starijim verzijama windowsa zbog SMB1.0 podrske koja je po defaultu iskljucena.

Koliko god active directory naizgled izgleda kompliciran, toliko pojednostavljuje pristup podacima u vecim okruzenjima s puno korisnika.

Jos nisam proba omv, xpenology i nas4free, ali kako cu sad rashodovat par starih problematicnih 1tb drive-ova, a imam plocu s kojom se mogu igrat, onda mogu za probu slozit nesto s tim os-ovima...
wifi je offline   Reply With Quote