View Single Post
Staro 02.05.2019., 08:50   #25
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
narucen 8TB za 140€. kad dodje odmah ide na test i onda iz kucista van i u komp.

Test ti neče otkrit ništa, tek kada se upogoni u realnoj situaciji onda se mogu pokazati mane. Ja kupio i za 6 dana tražio zamjenski. Kopiranje na taj disk trajalo je 3 dana, a na novi isti model ista količina bila je gore za oko 16 sati.


Testovi za oba diska kazuju da su OK. Amazon je bez pogovora prvo htio vratit novac, ali ja sam tražio zamjenu. Zato jer imam od ranije isti takav 8TB i na njemu je sve u redu. Može se novi disk na testovima pokazati ispravan, ali sve dok ga ne počneš koristiti ne vidiš koje može mane imati na sebi. Imao sam sreće pa sam već nakon dan dva vidio da neki od kopiranih fajlova nisu ispravni i da na dva mjesta na disku fajl od 20 GB kopira više od 3 sata a to inače traje malo više od 5 minuta.



Meni je osnovni pokazatelj da disk ima problema bila brzina kopiranja i potrebno vrijeme za prebacivanje podataka, a to softveri za dijagnostiku nisu pokazivali ili registrirali neispravnost diska.
sakomako je offline   Reply With Quote