View Single Post
Staro 23.09.2013., 22:43   #59
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Citiraj:
Autor JozicA Pregled postova
WD30EZRX evo i meni stigao, stavim ja njega u kuciste, dignem boot s DVD od Win7 64bit ... idem formatirati disk, kad ono prepozna samo 2GB.. sto ? ostao sam malo iznenadjen, pa ajmo na google da vidimo o cemu je rijec.

Kao prvo, diskove vece od 2GB neprepoznaju Win7 s boot DVDa (a ni 8 koliko sam vidio), ako nemas UEFI bios tj. ako planiras da ti disk od 3TB bude sistemski. Vide samo 2TB. Da vidis sva 3TB moras imati Win7 64bit i UEFI bios.

Ako zelite da imate 3TB kao dodatni disk u kompu takodjer morate imati Win764bit instaliran. Tj. mozete imati i starije OS ali tada vide samo 2TB.

Nakon sto udjete u Win, odete u Control Panel, disk management, desni klik mišem na disk, iz menija odaberete Initialize disk i onda će vas pitati da li hocete MBR ili GPT. Odaberete GPT i onda dalje particionirate disk kako zelite.

Malo izgleda komplicirano ali sam jedino tako uspio napraviti da mi se sva 3TB vide.

I disk veselo cvrči
Ja sam mislio da particija može bit max 2TB, znači nemože se imat ni 2 particije po 1.5TB, nego baš moraju biti 64bitni winsi i uefi bios?
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote