View Single Post
Staro 28.06.2010., 11:19   #91
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor TheBEaST Pregled postova
Napisao sam sljedeći post u temi za WD Green 2TB, ali nitko ne odgovara, pa postavljam sad ovdje.

Diskovi su mi zasad nafilani, i razmišljao sam uzeti ovu grdosiju od 2TB.
Sad je cijena oko 1000kn, mislim da će ići još i dolje jer će se uskoro pojaviti i 4TB single diskovi.

Vidim po netu da se EADS diskovi više ne proizvode, te su sad uglavnom EARS na tržištu, koji imaju više cachea (64MB u odnosu na 32MB kod EADS) i veće blokove od 4K na disku.

E sad, muče me 2 stvari. Na nekim stranim forumima sam vidio da se ljudi žale na pad performansi na EARS seriji.

A kao drugo, imam dual boot, odnosno Win XP i Win 7.
Win XP mi je uglavnom zbog faksa i rada s nekim alatima koji ne rade na Win 7. Tako da sam u Win XP jako malo vremena, i praktički mi ovaj novi disk nebi trebao pod tim OS-om.
Za Win 7 naravno nema problema za rad tog diska.

Uglavnom da li je istina za ovaj pad performansi, i hoće li biti problem za disk ako povremeno idem u XP, ili ga jednostavno XP neće prepoznati i to je to.
Hvala na savjetu.
EARS je poboljšani EADS i duplo povećan cache. Razlike, ako ih uopće i ima, su marginalne. To su diskovi koji su sami po sebi spori, ne sada da se vuku i da se niš nemre sa njima, nego spori za vrtiti OS na njima, za storage su idealni. Tako da slobodno kupi EARS. Teško da magacinRS ima EADS u ponudi, eventualno ako je ostao kakav na lageru, no ne vjerujem.

ovaj problem sa XP-om ti je objašnjen u jednoj drugoj temi, malo potraži po podforumu TVRDI DISKOVi.
Brko je offline   Reply With Quote