View Single Post
Staro 14.01.2022., 12:00   #71
onogray
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2022
Lokacija: Nova Gradiška
Postovi: 5
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Imam sličan problem koji sam primjetio na jednoj od lokalnih linija.
Ustvari na taj problem najbolje ukazuje stari ZTE V4 i u GUIu baci grešku "TIMEOUT XXXXX"
Dogodi se da pukne PPPoE Link ali Sync je uvijek up(svjetli Internet lampica crveno a DSL zeleno).
Privremeni fix je naštekat nekog xDSL Asusa jer iz mog iskustva i testiranja sa svim Fritz/Asus/TPLink modem ruterima JEDINI diže PPPoE link/xDSL Sync kad pukne u ovakim situacijama.

Problem nije u nikakvoj liniji/regleti/spoju/ruteru već u samom VDSL2 profilu.

Na nekim linijama imaju aktiviran Fastpath mode a to je mode bez ispravki grešaka,imaš bolji ping ali puca PPPoE Link/DSL Sync.
Za ispraviti ovo treba doć do nekog iz ISPa da promjeni na profilu sa Fastpath na Interleaved.

Izlazak tehničara neznači ama baš ništa jer to nemože promjeniti na centrali.
Ja sam zvao ove na 08009000 i jedno 1000 puta pojašnjavao šta treba čak sam detaljno opisao kvar i sami fix ali ne i dalje inzistiraju da izađe tehničar koji ništa tu nemože osim da ti spusti brzinu i možda te sama automatika spusti na Interleaved.

U najgorem slučaju traži da ti smanje brzinu(8a/8b profil) pa automatika bi te trebala spustit na sporiju brzinu sa Interleaved.

Ovdje ti neće pomoć Iskonov V45 koji ima meni sa biranjem Fastpath i Interleaved jer profil je pisan za tvoj port na DSLAMu.

Sramotno je od TComa i drugih ISPova u HR da korisnicima nemogu pružiti uslugu da se upali ili ugasi error correction to jest mjenjanje sa Fastpath na Interleaved i obrnuto a drugi ISPovi tipa u Njemačkoj i ostalim EU država pružaju tu uslugu.

TLDR

Furaju Fastpath mode gdje nemože pa puca PPPoE link.

Code:
 Interleaving is an error correction protocol that is implemented for your line at the DSLAM. With Interleaving enabled, the DSLAM can correct errors in the data stream it receives before passing that data to your gateway router. It is usually implemented on noisy or marginal lines and can greatly increase sync stability and effectively eliminate "first hop" packet loss. The largest drawback to Interleaving is that it will increase your ping time, specifically to your first hop gateway router.

If Interleaving is not enabled on your line, it is configured as FastPath. FastPath allows the DSLAM to pass the data received from you to the first hop router without performing any error correction. As a result, marginal lines could experience an increase in packet loss and decrease in sync stability (i.e. frequent sync loss). However, FastPath has lower ping times, especially to the first hop router.
Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Jučer sam išao do pc shopa po neki kabel, pa sam zgrabio i Mi Router 4A GE. Prebacio sam speedporta u bridge mode i internet šljaka manje više perfektno. Imam paket od 50, hvatam s njim 52. E sad, imam 2 problema. Prvi problem je što mi fiksni telefon ne radi. Na speedportu lampica svijetli kao da radi, no kad probam nazvati kućni, telefon ne zvoni, a telephony lampica krene blinkati na speedportu. Baki je fiksni telefon svetinja, pa ne dolazi u obzir opcija bez kućnog. Drugi problem je kratka odgoda otvaranja web stranica, to pretpostavljama da je do loše ili ne namještenog DNS-a s moje strane?

Edit: ugasio sam DHCP na speedportu, sad gotovo instant otvara stranice, ali i dalje telefon ne radi

Zadnje izmijenjeno od: onogray. 14.01.2022. u 12:42.
onogray je offline   Reply With Quote