View Single Post
Staro 09.12.2020., 21:25   #51
highdook
Registered User
 
highdook's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Offshore
Postovi: 31
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
https://intersat.hr/privatni-korisni...tski-internet/

Da ti skratim, 10GB mjesečno je 350kn/mjesečno, a 150GB prometa je preko 100 eura mjesečno. I to je bez troška aktivacije ili instalacije koji su oko 2000kn.

Da ti dam perspektivu malo, brodski satelitski linkovi s garantiranim brzinama od 3, 5, 7, 10,... megabita u određenom postotku vremena se cijenama kreću u desecima tisuća eura mjesečno čak. I nemaju flat rate za te novce.
Skupo, dakako. Ako je to jedini provajder, onda nema dvojbe.
Što se tiče WiFi na 20km, to je malko teže, zbog lokacije, pošto u blizini nema ničega.
Citiraj:
Autor johnsmith Pregled postova
Točno to htio i ja napisati. Da znamo lokaciju i konfiguraciju terena bi mogli nešto izgatati. U idealnom slucaju bi se mogla naći "relay" lokacija ako nema direktne vidljivosti, ali to je "level: desperate" rješenje
Lokacija je uvala kod Gdinja, otok Hvar, južna strana koja gleda na puntu od Pelješca - Lovište. Problem je što mi je kuća na samom moru u jednoj od uvala, a odašiljači (Tele2 i A1) su u selu na vrhu otoka (360m nadmorske visine) i zračne udaljenosti 3,7km. Jedini koji je upotrebljiv je T-Mobileov odašiljač na Pelješcu (Lovište), koji je 14,2km udaljen i njega koristim.

Problem je što se u tim južnim uvalama iznajmljuje jako puno kuća i apartmana, a tu su i domaći ljudi, leteći turisti i pošto nitko ne hvata signal od odašiljača iz sela (A1 i Tele2), svi se vežu na odašiljač Lovište, skupa sa svim ljudima u Lovištu, pa se odašiljač preoptereti i smrzne dok se ne rastereti. Idealno bi bilo kada bi se moglo nekako uhvatiti signal od Tele2 sa ovog obližnjeg odašiljača, ali kako, ako mi treba čamac i moram se udaljiti oko 30 metara od obale kako bi uhvatio taj signal?
Trebao bih montirati stup od 10 metara na krov kuće, ali to ne dolazi u obzir, jer je apsurdno, a i opasno da ga nevrijeme ne poklopi nekome preko glave ako ga sruši.
Ako postoje nekakve vanjske antene koje poboljšavaju prijem signala koje se mogu spojiti na konektore 4G routera Huawei B593, volio bih da mi date savjet, ukoliko ste imali iskustva s takvim slučajem.
highdook je offline   Reply With Quote