View Single Post
Staro 13.03.2007., 14:34   #27
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
Sticky,da!
Nego,ako sam dobro shvatio...golim prstom razmazati pastu?Ljudska koža je-prljava za navedene potrebe razmazivanja paste.To nedvojbeno smanjuje kvalitetu paste same,zbog primjesa mertvih stanica epitela(kože,dakle),znoja,i-najgorega-masnoća...Ako sam krivo shvatio,ignorirati napisano,molim,no ako nisam-obavezno koristiti neki "čišći" materijal za razmazivanje paste (čist PVC...).
To je apsolutno istina, uvjek imaš na prstu barem znoja ako ništa drugo! No probao sam tokom svog životnog vjeka na različite načine nanositi pastu na procesor i razlika između stavljanja paste s prstom i nekim drugim materijalom je nikakva (u temperaturnom pogledu), tako da iz tog razloga više volim prstom nanjeti pastu jer točno možeš osjetiti gdje imaš zadebljanje ili premalo paste te ispraviti grešku! Vrlo je važno da je pasta nanesena u ravnomjernom sloju po površini procesora što je teško postiči raznim najlonima ili slično jer ne osjetiš što radiš!

Bilo bi idealno je nanjeti sa onim tankim kirurškim rukavicama (skroz nategnutim na prst) ali nije tolika razlika da se čovjek mora zamarati s time!

PS: Sad sam došao sa fakulteta pa bum testirao temperature (idle, load) pa ih stavim ovdje kao što sam obečao! -do navečer buju tu
Bartuc je offline   Reply With Quote