View Single Post
Staro 16.08.2014., 18:21   #6
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
U sve danas virujem (LOL za zastavice BTW), jer da nisam osobno ima ovaj gore Scythe isprdak od 10x10x12mm ne bi nikome virova (iako testova/recenzija tog VGA hladnjaka ima hrpu na netu).

Puno je faktora šta se tiče same buke (jesi odrasta mirno u sjeni ovaca na Šarplanini, ili u urbanoj đungli uz glavnu prometnicu, kejs na stolu odma uz glavu ili pokopan ispod tapeta za noge na podu, bočna stranica on ili of, koristiš komp samo za gejming sa slušama ili spavaš kraj njega dok torrentira švedske akcijske uratke..) - dakle nije svakome pojam/tolerancija na buku ista, i bez kvalitetnog mjerača buke odlazimo u domenu subjektivnosti.

Scythe Kama Flow od 12cm je deklarirana na 1600rpm (utišana potencionometrom na cca 1100rpm) - meni bučno, ali ne toliko iritantno (duboka intonacija na 1600rpm, a na 1100rpm praktički nečujno) - trenutno van uporabe (donedavno bija na Corsair H50 vodenom ka intake na stražnjoj strani kejsa).

Sharkoon Fan P (power) od 12cm na 2000rpm nepodnošljiv (trenutno van uporabe - nedavno izvađen s bočne stranice jer ne stane u kombinaciji s trenutnim CPU hladnjakom -.- , služija za exhaust tj. ka ispomoć hlađenju grafičke).

Thermaltake 2x14cm 800-1800rpm via fan controller trenutno na 880rpm (iznad 1400rpm bučni, a na 1800rpm nepodnošljivi) - exhaust top side case.

Coolermaster 3x12cm na cca 1200rpm (jedva se čuju) - 1x intake front panel, 2x lade grdosiju od 1,2kg namontiranu na CPU u quazi push-pull modu.

Uglavnom trenutno mi se vrti 8 ventova u kejsu i navečer se malo čuju (zbog manjeg prometa vani, prozor uvik otvoren, stan na 5. katu), ali može se zaspat - krevet je uz komp koji je na stolu, a koristimo ga (krevet ) ja i piksa - za svoje rabote ona ima laptop.

Njoj više smeta npr. tastatura (koja je postala živi očaj, i iduća je na redu za otpis) nego šta se ventovi malo čuju
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote