View Single Post
Staro 20.04.2017., 15:11   #3749
big_B
Premium
 
big_B's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 560
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Misljenje je da nisi dosao uopce slusati savjet od nas vec i dalje tepes po svojem...ma sve je odlicno! Kupi to pa da vise zavrsimo...
Hej, nemoj se ljutiti. Razmišljam i postavljam pitanja, jer o ovome svemu neznam mnogo.

Citiraj:
Autor Smartic Pregled postova
Imam loše mišljenje o tvojim izborima

Biranje zaključanog, skupog i5 i skupe H270 ploče je zločin prema tvojim novcima, iskreno. Čak i ako je 10ak% brži u single-threadu(i to prije overclockanja Ryzena) u nekim scenarijima, R5 1600 jednostavno ima toliko više resursa na raspolaganju, npr. u renderingu će biti duplo brži.

2800MHz RAM ti može raditi i na 2933MHz s par klikova btw. Za napajanje, nikako šparati 40kn za 3 godine manje garancije i lošiju kvalitetu. Ono je modularna verzija koja dođe 475kn, stavljena tek tolko da nemaš gužvu u kućištu(ostavljaš samo kablove koji ti trebaju).
Hoće li taj klik mišem dovesti do toga da se komp počne dodatno grijati?

Postoji li mogučnost da se uslijed tog klika pojavi BSOD?

Ukoliko je odgovor na bilo koje pitanje "da", tada to predstavlja problem za mene.

Prvi da znači da je potrebno ulagati dodatno u ventove i slične điđe miđe, te da će se uslijed povišene temperature sve uokolo početi kuhati.

Drug da znači problem. Nisam siguran kako se iz te situacije izvući. Komp na kojem radiš posao, koji se skrši u pola posla je iznimno opasan.

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
To što neka memorija nije navedena na proizvođačevom supportu, ne znači da neće raditi na nekoj ploči. Zamisli koliko bi vremena proizvođač izgubio da testira ama baš svaku memoriju koja postoji na svijetu. Kupiš memoriju koju ti hoćeš pa ako ne radi, lako se zamijeni za neku drugu.
"Lako" ovisi o trgovcu i njegovom raspoloženju. Ukoliko je čovjek dobar, no frks, no postoji i ono drugo rješenje, natezanje u beskraj. Kad nekome daš 6500 kn i onda ovisiš o njegovom raspoloženju, to je baš jaaaaako loše. (čitajući iskustva iz ADM-a).

Dečki, sve je još na stolu. Razgovaramo. Sad mi je jasno da se ne slažete s odabirom.

Za sada imam konstruktivan komentar od Smartica. Neda se OC-ati. Ok drži vodu. Postavio sam dodatno pitanje, valjda ću dobiti odgovor.

Ryzen radi bolje kada ima mnogo paralelnog posla. I to je točno. Kopao sam po netu i pronašao informacije da današnji sw baš i nije multi-core friendly. Možda bi mogao razmišljati o budućnosti, kada će valjda biti.

Na kraju, tko onda kupuje Intelove procesore i ploče? Čemu to služi ako je samo skupo i ništa ne dobiješ?
__________________
big_B je offline   Reply With Quote