View Single Post
Staro 01.12.2017., 16:48   #1
MeM
Registered User
 
MeM's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: plit
Postovi: 3
ASRock "code 00" Dr.Debug

Citiraj:
Autor Roso Pregled postova
Problem sa plocom, kad se upali rade ventilatori i to je to, nema beepova. Pokusano sa razlicitim procesorima, napajanjima, ramovima, ram slotovima...

Ali, kad odsjedi neko vrime, nekoliko dana, onda se uspije pokrenit, ući će u windowse i radit normalno do prvog reseta/gašenja. Nema baš smisla...

Kad taj jedan put uspije pise da je cmos resetiran ili tako nesto. Pokusa sam i promjenu baterije i clrcmos, nista.
Vidim da nitko nije odgovorio na ovo pitanje, a imam sličan/isti problem.

Zna li netko ?

Ploča je "AsRock 870 Extreme3" http://www.asrock.com/mb/AMD/870%20Extreme3/
-započelo je s inicijalnim upozorenjem da je CMOS battery low, iako zapravo nije (mjerio), a nakon reseta su krenuli prethodno spomenuti simptomi i nadalje
-Dr.Debug pokazuje "code 00"
-onboard i chassis restart prekidač, ukoliko ga se pritisne ili drži stisnutim, izgasi Dr.Debug display i vent grafičke se zaustavi
-iste varijante on/off prekidača nisu ravnopravne, onboard ponekad ne reagira
-Primjetio sam čudno ponašanje/promjenu ponašanja ovisno o tome je li cpu fan uštekan ili ištekan...u jednom slučaju (samo prvi put) nakon uzastupnog paljenja gašenja, se iz nekog razloga normalno pokrenuo kad sam prebacio 3-pinski fan na 4-pinsku CPU fan utičnicu
-Nema vidljivih oštećenja na ploči
-Vađenje BIOS čipa ne mijenja situaciju

Dosad je dva puta normalno bootao nakon duže pauze, ali reset ili shut down ponovo sve vrati na staro, kao što je rečeno

Uhvatio sam kod "code 06" koji se na milisekund pojavljuje u pokušaju nakon setupa u BIOSu i uspješnog boota
dalje me odvela definicija iz uputstva

Do R/W test to CH-2 count reg. Initialize CH-0 as system timer. Install the
POSTINT1Ch handler. Enable IRQ-0 in PIC for system timer interrupt.
Traps INT1Ch vector to "POSTINT1ChHandlerBlock"

http://www.tomshardware.co.uk/forum/...trouble-please

tu se izgleda zablokira i ne može ponovo bez clrCMOS-a i pauze... ili samo pauze... ili...

Zadnje izmijenjeno od: MeM. 03.12.2017. u 22:33.
MeM je offline   Reply With Quote