View Single Post
Staro 06.12.2018., 00:01   #4917
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Max Rockatansky Pregled postova
Ne sjećam se sad točno svega od kraja 2016. ... koliko je drug Škot bio točan u svim leakovima do sada (prva generacija i refresh) ?
Nvidiju skine 100% (pascal je snagu pogodio u bobu skoro godinu dana prije izlaska, a za RTX je imao excluzivni leak sa burner e-maila, pa je morao procjeniti dali je istina ili ne tj. dali objaviti pa se osramoiti ili proslaviti).

Za chiplete u zen2 tj. Rome epyc je imao isto izvor (kao i tip iz semi accurate).


Sa AMD gpu i nije baš toliko precizan bio, polaris nije dugo uspio pročitat (tko bi pomislio da će biti samo mainstream) pa se dugo "kalibrirao", no blizu izlaska je naravno sve znao točno. Vegu je rano pročitao da će doći kasno, te da će biti razočarenje za gaming (nakon famozne prezentacije u 1. mjesecu), no to je bilo lako skužiti za vegu, znao sam to i sam mjesecima prije izlaska.

Za ovaj video je rekao "grain of salt". Osobno ne vjerujem da će postojati Navi snage RX 580 da se hrani iz pci-e slota, no way jose.

Ovo ostalo manje više stoji prema dosadašnjim procjenama (da najjači Navi bude u rangu ~ gtx 1080/rtx 2070, on kaže malo jače no vidjet ćemo).

Što se tiče ryzena rekao je da će 16c32t morati ići na nove čipsete vjerojatno, jer probija trenutne specifikacije, no na postojeće će ići 12c24t... Vjerujem da je moguć 16c32t, no ne vjerujem u te visoke clockove s druge strane (išta preko 4.5ghz na bilo kojem modelu)

Što se tiče APU-a tu ne kužim baš situaciju, jer đaba xy CU Navija ako ne rješe problem memory bandwidtha, pod die jednostavno mora ići hbm2 memorija ako integruša misli biti iole značajnije jača. Ne može se to sa sistemskim ramom nahranit

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 06.12.2018. u 00:12.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote