View Single Post
Staro 20.08.2018., 10:05   #15
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Citiraj:
Autor Plešivica Pregled postova
A što ti misliš da samoljepivu etiketu od 125 gr/m možeš poslati kroz laserski printer bez zaštine podloge

Ajde probaj to napraviti pa nam javi kako si prošao.
Zabrijao si na Avery Zweckform naljepnice, koje su amatersko rješenje za kućanice koje si hoće skinuti template i na njega napisati "Katičin houmejd pekmez".

Citiraj:
Autor aurelio Pregled postova
Problem je što samozvani dizajneri traže po 3000 kn za etiketu. One druge se bojim i pitati. Zatim tiskare traže isto toliko za pripremu malih serija. Znaći dam 6000 kuna i nisam ni počeo štampati etikete. Znam i ja da je najlakše pljuniti lovu i reći napravi mi to. Ali to nije tema.
Ne znam na kakve si to ljude nailazio, ali ako ti treba, mogu ti dati par kontakata kolega dizajnera (pravih), pa čak i direktni kontakt s tiskarom s kojom radim i kojoj nije problem odraditi i manju nakladu.

Citiraj:
Autor Plešivica Pregled postova
Naj jeftiniji ti je tisak na standardnom sjajnom tiskarskom kunsdruku. To ti uz adekvatnu tintu odradi zamalo svaki inkjet.


Znači nije problem u papiru za etikete ni u printeru. Problem je u adekvatnoj tinti koja se neće razljevati na sjajnom jeftinom kunsdruku.


A kasnije takvu etiketu jednostavno zaljepiš sa spejem iz doze za fiksiranje materijala. Skupo ali efrikasno.
Nekad se je ista stvar radila sa najobičnijim kistom i nekakvim ljepilom za etikete i nitko nije prigovarao.
Samo to je NO NO za današnje ljenčine i hoštaplere.


Što ti misliš kako su se prije ljepile etikete kad nije bilo marketinga???
Nema tinte koja može na kunsTdruCku pružiti kvalitetan ispis bez razlijevanja. KunsTdruCk je slabo upojan papir i koristi se kao jeftina alternativa foto papiru za printanje fotki za po doma. Ako si ga ikad tako i koristio i pravilno podesio printer za takav papir, onda si mogao i primijetiti da printanje traje nekoliko puta duže.

Zašto? Zato što mu treba puno dulje da se osuši, a i kad se osuši, postoji šansa da se na dodir zamrlja, a velike šanse su da će se već i u printeru to dogoditi.

Tinte postoje originalne (od proizvođača) i onda zamjenske. Ne postoje tinte koje rade dobro ili loše s kunstdruck papirom.

Da rezimiramo tvoje preporuke....

1. Kupnja inkjet printera
2. Korištenje "kunsdruk" papira (250g/m2 koje dijeliš po pola da bi dobio 125 g/m2 )
3. Korištenje "posebne" tj. "adekvatne" tinte
4. Lijepljenje etiketa sprejem za fiksiranje
...

I za kraj....marketingom sam lijepio etikete...
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote