View Single Post
Staro 07.09.2016., 08:48   #54
matko979
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Neutrino mobile/WOW shop (servis) iskustvo
Ovdje ću opisati svoje iskustvo s navedenim trgovinama i njihovim servisima. Uređaj je Oukitel K6000 (kupljen u 3. mjesecu) kojemu se na zaslonu pojavila žućkasta crta u gornjem lijevom kutu (otprilike 5. mjeseci nakon kupnje). Mobitel sam predao na servis u Neutrinovu trgovinu u Tratinskoj i oni su ga proslijedili ovlaštenom servisu (WOW trgovina i servis). Nakon 10 dana uređaj je vraćen uz odbijeni servis i objašnjenje da je riječ o „mehaničkom oštećenju ekrana uslijed jakog pritiska na isti“. Budući da nema govora o takvom čemu (prijateljičina je Nokia također imala takve crte i uredno je servisirana), uložio sam (naivno) prigovor već u trgovini (u kojoj sam upitao prodavača kakvo je to njihovo jamstvo od 24 mjeseca, a on mi je, uz vidnu neugodu, odgovorio da to ne može komentirati), a isti dan i pisani prigovor navedenim trgovinama i servisu tražeći obrazloženje odluke šire od jedne rečenice. Naravno nitko se nije udostojio odgovoriti (jer takvo što se valjda u dobrom hrvatskom poslovanju ne radi). Meni, dakle, ostaje samo ovim putem (forumi, društvene mreže) upozoriti sve buduće kupce u tim trgovinama da im JAMSTVO OD 24 MJESECA koje se kočoperi s tih stranica ništa ne znači (otprilike kao i jamstvo na mobitele kupljene u Kini, uz naravno trgovačku maržu). Pregledavajući (ponovno) njihove stranice uočava se da navedenog mobitela (Oukitel k6000) više nema u ponudi (na skladištu) pa se postavlja pitanje bi li se ekran zamijenio i prihvatio servis uređaja da je mobitel na lageru?! Ovako, pojeo vuk magare. Jedina je utjeha da sam uspio nagovoriti frendicu koja kupuje novi mobitel (i htjela je isti, po mom nahođenju, kupiti u Neutrino trgovini) da pričeka s kupnjom dok se moj ne vrati sa servisa pa je nakon ovoga slučaja odlučila potražiti drugu trgovinu (s nadom da će biti bolje sreće ukoliko dođe do servisa). Na kraju, moja poruka ovim i sličnim trgovinama „Ugled se teško stvara, ali se zato vrlo lako uništi“, a ja ću poduzeti sve u mojoj moći da ljudima ukažem na istinu kako bi se ovakvi slučajevi, u budućnosti, sveli na minimum.
matko979 je offline   Reply With Quote