View Single Post
Staro 05.08.2016., 13:53   #10
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Decki hvala na brojnim savjetima, problem je slijedeci ja ovaj mjesec ispisem 200 stranica i onda je mir nekih mjesec dana, eventualno pisem u crnoj i tako odu glave za boje v rit. A ovaj laseski printer Richo ima bezobrazno skupe tonere i to toliko da se po meni neisplate kupovat boje vec svaki puta kupovat novi printer. Ipak mu je cijena 900kn, a originalne boje su po 500-600kn i trebaju ti 4 komada, sto znaci da dva tonera premase vrijednost cijelog printera, jos bi prozvakao da imas 4 tonera po cijeni novog printera. Uostalom jos je netko rekao da laserski printer neprinta bas bog zna kako lijepo.
Na kraju sam morao skupit lovu i kupit opet inkjet printer, samo ovoga puta glava nije u printeru nego u kucistu boje, tako da mi se fucka za glavu jer bacim boju skup s glavom i kupim drugu boju i opet imam novu glavu, a printer ostane ziv i funkcionalan. Radi se o multifunkcionalnom printeru HP DeskJet 4675, za nekih 800kn. Idu dvije boje jedna crna i druga tri-color. A original boje nisu preskupe, svega 80kn po komadu, tih 160kn cu uvijek moci izdvojiti iz dzepa i kupiti kad se sjetim odnosno pojavi se potreba, a ne kak za laserski 300-600kn po boji jer to nemrem skupit tu lovu bilo kad. Inace razumijem da kod laserskog imam veci broj ispisa po cijeni samo badava kad su boje preskupe.
Vise nisam za zamjenske boje jer sam s njima uvijek imao problema, recimo Orinik nije nikako radio na Epsonu bx305 vec radi samo s Maxnavijom, tocnije neprihvaca. A kad stavis zamjensku boju onda ona nije po kvaliteti na razini originalne boje prilikom ispisa fotografije i slika, i onda opet nemas nista.

Ovaj multifinkcionalni Epson bx305 printa zasad samo u crnoj boji kak se spada jer ona plava/cyan neradi kako treba dok preostale dvije boje zuta i crvena rade. Ja bi njega stavio u oglasnik mozda hoce ko takvoga da mu printa samo u crnoj bijeloj boji za bagatelu jer ima printanje, kopiranje, skeniranje i fax tako da nije bas bez veze. Crna boja je bagatela, kosta 15kn s cipom od Maxnavije.
DANCI je offline   Reply With Quote