View Single Post
Staro 20.03.2011., 16:37   #13
Neqael
what the hell?
Moj komp
 
Neqael's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Pula
Postovi: 74
Evo da se javim sa novim računalom. Sklopio sam ga u četvrtak i začudo još radi. Sada učim koristiti EFI bios te podešavati Win7 postavke kako bi složio najbolje za njega. Probao sam upaliti TPU i EPU na matičnoj ali da sam nešto detaljnije eksperimentirao, nisam.
Sad je to ugašeno dok ne shvatim taj proces. Znam da se nakon uključivanja, računalo pokrenulo, učitao se bios pa sam resetirao, ponovno učitao bios i onda pokrenuo Windows. Sve je nakon toga radilo normalno ali ipak dok ne saznam zašto se bios dvaput pokrenuo, neću dalje.
Memoriju sam ubacio i učitalo mi je 1333MHz. Nakon uključivanja XMP prebacilo je 1600MHz ali i dalje piše da radi sa 1.5V dok na službenim stranicama stoji 1.65V ali kao Test voltage, mislim da je bitno SPD voltage koje je 1.5 tako da ni to ne diram. Sad radi 1600MHz sa 1.5V
Termalnu pastu nisam stavljao, mislim da ne treba na jer ventilator to već ima na sebi. Temperatura mi je oko 30°C čitano preko Asus Suite II dok kad pokrenem EFI bios tamo mi uvijek pokazuje da je nekoliko stupnjeva više.
Grafičke sposobnosti nisam istraživao jer sam zadovoljan kako mi vrti Settlers II 10th Anniversary kojeg upravo igram.

http://i211.photobucket.com/albums/b...l/P3170003.jpg

Na kraju hvala svima na savjetima, bez ovog foruma najvjerojatnije bi kupio neku gotovu konfiguraciju. Ovako, uživao sam sastavljajući komponente i dobio točno ono što želim.
Neqael je offline   Reply With Quote