View Single Post
Staro 28.10.2018., 18:19   #3
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,070
ne pada mi na pamet skidat satelitsku. point je u minimalnoj količini utrošenog vremena, a i satelitska bi u futuru mogla zatrebati. lakše ju je pustit tamo gdje je, nego za x godina kupovat novu i montirati ju.

ovo šta si napisao mi je prevelika komplikacija, iako znam na šta misliš i kako bi to izgledalo. čak i imam asimetrični član sa stare tv antene. ali za te novce (i utrošeno vrijeme) lakše je uzet gotovu radio antenu, taman i koštaju 60-70kn.
stvar je da - dok je okrugla nemam ju kamo stavit. ako izravnam dipol, mora ić paralelno sa fasadom, a on tada postaje usmjeren i neznam koliko to ima smisla.

lakše mi je samo žicu u tom slučaju okačit između 2 držača za škure nego na isto mjesto radit kerefeke sa dipolom. plus, na taj sam način gotov za 15 minuta, koliko mi treba da otkačim kabel sa lnb-a, promijenim mu konektor i ukopčam dipol.

a za apartmane - imamo ih 2, i sprovedeni su kabeli do tavana gdje je sva sila kabela za sve i svašta, jer se sve račva na 2 stana. tako da instalacija postoji samo na nju nije ništa spojeno, bilo je future proof.
antenu bi stavio na tavan, ali neznam koliko bi to pomoglo u prijemu? vjerojatno je signalu lakše proć samo kroz kupe, nego kroz beton.

gledao sam specifikaciju antene, dobit 5.5dBi. jedino nemam percepciju veličine. ima 3 elementa, dugi štap iza, dipol, i kraći štap napred.
jp_rv je online   Reply With Quote