View Single Post
Staro 21.04.2017., 09:58   #2686
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Čitaj dolje


Ni 24-70 ni 70-200 nisu objektivi za sport. Ne kužim poantu.


24-70 f/2.8 GM košta 2200$, a ne možeš mu tražiti alternativu u Canon i Nikon sustavu jer je nema. Zanemari to što su također 24-70 f/2.8 za FF. Ovo je objektiv konstruiran 2016., za zahtjeve modernih senzora i još k tome za mirrorless. Konstrukcija koja graniči sa zakonima fizike
24-70 i 70-200 samo zato jer je to jedino što sony ima za usporedbu za a9 i ako nekakav standard u fotografiji.
300mm prime nema(ispravi me ako se varam).
E sad, koga točno boli k. za to što njihova konstrukcija graniči sa zakonima fizike ? To je opravdanje ne argument, ljudima kojima je to alat uglavnom nije briga za te tehnikalije već samo za produkt.
Canon 300mm je bolje staklo (dxomark) za manje novaca od Sony a mount verzije. I to za 1000usd. Možemo pretpostaviti da će verzija za a9 biti cijnom ista (neće ali ajde argumenta radi) i gdje si tu s cijenom i to samo s jednim objektivom?
Tu negdje oko 1DX jel? (kada ubaciš 5-6 baterija u kalkulaciju)
Citiraj:
Ja ne gledam na A9 kao aparat za sport...jer realno nema pravih mirrorless objektiva za sport.
Ne do ovog modela, ja ga ne vidim nigdje drugdje nego kao aparat za sport. Velik bufer, niska rezolucija, 20 slika u s. i cijena od 4500usd. Ako nije za sport, gdje ga ti točno vidiš? Kojem segmentu on konkurira, koji je kupac?
Alvin je offline   Reply With Quote