View Single Post
Staro 15.01.2009., 17:39   #1515
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
@ziky
Svaka elektronika je podlozna kvarovima, cinjenica je da Samsung iz godine u godinu sve vise ulaze u kvalitet pogotovo na LCD/PLASMA polju po puno konkuretnijim cjenama od Sony-a Panasonica itd.

Nedavno sam postavio test Samsung 50a656 i Panasonic 50PZ80 modela, gdej ej Sasmung imao bolji prikaz slike i odlicnu zavrsnu obradu kao i sma kvalitet.
Nisam covjek koji generalise bilo sta, npr cijela Sony w4500 serija pati od pozadinskog izbijanja svijelosti i lose uniformnosti, dok nazivno "niza" V serija daje pcenito bolju sliku. Dakle u svakom trenu bi prije uzeo v4000 nego w4500.
Da li to svrstava Sony-a u kategoriju proizvodjaca nekvalitetnih proizvoda, naravno da ne ali posmatrajuci recimo Sasmung A656 i a756 seriju lcd-ova jasno je da Samsung daje jednaku sliku za 20% manje novaca.
Da ne pricam o X seriji koja je 40k kuna (55x4500) i Samsung a956 (55a956) seriji koja je 25k kuna, gdje je prikaz slike skoro identican na oba modela.
Sony je bezobrazno skup a kvalitet mu nista nije bolji, u prilog ide cinjenica da su koristili em iste panele em skoro istu elektroniku samo razlicito implementiranu.
Na kraju krajeva Sony i Samsung koriste apsolutno iste panele iz iste tvornice.
Placati ime branda gdje definitivno Sony-a prednjaci je cisto bacanje novaca.
Opet primjer Sony z4500 je 21k kuna, Samsung a756 je 17k kuna, slika na samsungu bolja, bez obzira sto Sony tvrdi da je 200Hz the next best thing, sto se kvalitete tice redovno pratim strane forume, i ne mislim na preko-oceanske vec na evropske pogotovo UK i njemacke i raja stavljaju Samsunga ispred Sony-a, jedino balkanci pate od "zvucnih imena" pa ce iskesirati i 25% vise samo da stoji osvijetljeni Sony logo.
I na kraju sto se kvalitete tice, Samsung je u ovom momentu najbogatija i najveca elektronska firma, dok je Sony u velikim dugovima, Samsung iz dana u dan otvara nova postrojenja sa sve vecim gapom u prodaju u odnosu na Sony.
Kako god ... vidi se da ti je ova domena opsesija i da si procitao milijardu review-a. I opet ti kazem isto, bez obzira koje podatke ti izbacivao ovdje u korist jednoga ili drugoga. Samsung proizvodi su za mene prošlost. Od kada sam ih prestao kupovati nemam niti kvarova.
Od samsunga u moju kuću mogu ući jedino 2 stvari ...
Samsungov kamen za kupus i samsungove grablje, sad da li ih proizvode, u to necu ulaziti ... eheh
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote