View Single Post
Staro 13.09.2020., 15:33   #1
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,469
DIY: moj cosak

Eto, da predstavim sto ja u zadnje vrijeme slazem. Nazalost, ide polagano, s obzirom na obitelj i manjak slobodnog vremena, ali dosao barem do stadija da prebacim komp u novoslozenu kutiju
Uz to sam slozio i kutni stol na zidu, tako da 'zaokruzim' svoj kutak

Inicijalna ideja: kutni stol i sloziti nesto kao ormaric za PC/Z5500, da relativno dobro izgleda (hint: requirement by The Wife (tm))
Unutra ide sam PC i Subwoofer od Z5500 sustava.

Razmisljao kako sto.. i onda poceo se zabavljati sa Google SketchUp-om, te dosao do uglavnog finalnog rijesenja.

Trenutni status:
* Kutni stol - done
* Kutija od kompjutera - 75% done

Kutni stol je slozen da je 'lebdeci', nema nogica. Napravljen je celicni profil koji je usarafljen u zid i ploha koju sam dao izrezati te je montirano na tom nosacu.
Nije cvrsto za sjesti se na njega, ali dovoljno za sve komp. dijelove i normalan rad.

Kutija se napravljena od MDF-a. Dao iskrojiti komade, sam se napatio sa sugavom ubodnom pilom za izrezati sve otvore. Nakon toga te prebojano u crno. Na to ce s vanjske strane ici svijetle letvice.
Na 'krovu' je zatamljeno staklo.

Za maticnu plocu iskoristen drzac maticne ploce od starog kucista (CoolerMaster Stacker).
Jos mi ostaje kasnije se malo poigrati i sa pleksiglasom za posloziti i usmjeriti protok zraka, dodati filter prasine i sl. sitnice.
Osim toga, jos trebam montirati vrata i letvice, nakon cega bi trebalo poprilicno bolje izgledati.
No, najbitnije... stvar radi

Dolje lijevo ce izi sub od Z5500 (jos nije tamo), a dolje desno ima pretinac za... nesto

Slike trenutnog status:

__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote