View Single Post
Staro 14.01.2020., 18:40   #2213
BusMaster
Premium
Moj komp
 
BusMaster's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Zadar
Postovi: 343
RE: #X570 Steel Legend# PROBLEM with Memory module Compatibility

Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Nije to B-Die RAM. To je E-Die Samsung vrlo vjerojatno.
U ovom slučaju je sve ispravno osim što te posrao lošiji IMC na procesoru koji se kolje sa RAMom.
Ako ti od kupovine RAMa nije prošlo više od 14 dana i k tome da si ih uzeo preko weba, savjetovao bih ti Micron E-Die RAM.u vidu Cruciala ili Hynix ICove u Corsair 3200C16 kitovima.
Samsungov E-Die zna biti tvrdoglav na određenim pločama AM4 platforme.
A ako to nekim slučajem stavili stvarno B-Die RAM i klasificirali ga kao 3200 C16, onda je to B-Die s dna kace tj sami šrot od ICova pa nije ni čudno što ne rade u paru kak se spada.
_____________________________________________________________

Nažalost kupio sam 10.12.2019, i nije preko weba nego općom uplatnicom. Koliko se sjećam HW Info mi piše da je Samsung-B Die. Možda je ipak do IMC-a, kao što kažeš, jer sam primjetio nakon višekratnog maltretiranja u OCCT-u ( sa raznim postavkama, uključujući i AVX2) da nijedna jezgra ne vuče više od 8,9-9 Wati u peaku, što mislim da je premalo.. Isto tako u mobo QVL listi za proc., piše da postoje dvije verzije R3400G, jedna sa TDP-om 65W (YD3400C5M4MFH), i druga sa 45-65W (YD340GC5M4MFH), pa sad ti znaj koji ti uvale u trgovini). Vjerojatno je ova slabija verzija za koju nisam ni znao da postoji, sačuvao sam kutiju sa ser.brojem možda piše na njoj.

U međuvremenu stigao dugo očekivani opdgovor od Asrock supporta:

Thank you for contacting ASRock.
Regarding your question about memory modules, we do not have the same memory modules to check with so we cannot confirm for you.

kindly check the following points below:
1. So the memory module can work only with 3200MHz on A2 slot?
2. Is another memory modules(F4-3200C16D-16GTZSW) the same? (pa lijepo im rekao da je kit od 16GB!)
3. If possible, kindly try with different memory modules.

If other memory modules can work, it might be the compatibility that cause this, we would recommend you to use different memory modules.

When purchasing the next memory modules, please notify us first with the RAM part number, we will see if same memory modules can be found in our lab (op. WTF!?). So that we can check for you.
With thanks, ASRock TSD

E sad, što reći na ovako pametan odgovor? Ni riječi ako i kada planiraju izbaciti novi Bios.
BusMaster je offline   Reply With Quote