View Single Post
Staro 18.09.2007., 15:58   #1
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
C2D konfiguracija bez periferije preporuka

Nedavno sam odlucio zamijeniti staru kantu necim jacim i ideja je bila uzeti neki C2D proc a plocu i ram dostatne samo da rade. Ipak, citajuci o rezultatima clockanja C2D procesora promijenio sam misljenje. Posto sam n00b za clockanje, molim pomoc u izboru procesora, maticne, memorije, graficke (i napajanja?).

Budzet za to bi bio oko 3500kn.

Za pocetak, sigurno cu koristiti vodeno hladjenje za CPU i VGA. Sam cu izraditi vodene blokove tako da je nebitno gdje sto pase, znaci moze biti bilo koja graficka. Vodeno ne ulazi u cijenu.

Sto se napajanja tice, imam ovo: http://www.hardware.info/en-UK/produ...perPower_400W/

Vrijedi li to icemu? Pretpostavljam da bi se komp upalio na nekoj srednjoj konfiguraciji ali da je za ikakav overclock pusiona?

Znaci, trebala bi mi preporuka za neki best buy sto se proca i maticne tice, da se s obzirom na vodeno moze dobro clockati. Komp mi treba za normalno koristenje ali vecinom me performanse u igrama zanimaju. Zato razmisljam, da li je bolje uzeti neki "socijala" procesor, nabrijati ga i uzeti bolju graficku, ili uzeti dobar proc i plocu ali sa losijom grafickom? Napajanje koje mi pretpostavljam treba, osim sto mora biti dovoljno jako, mora biti sto je tise moguce.

Eto, toliko. Inace budzet nije fiksni ukoliko postoji neka kombincija koja je stvarno puno bolja. S obzirom da sam u Rijeci, bilo bi dobro da su cijene iz Ve-Mila, Linksa, HG-Spota ali moze i bilo koji webshop ako je isplativo. Zahvaljujem unaprijed!
Rista je offline   Reply With Quote