Tema: Automobili
View Single Post
Staro 24.07.2019., 16:41   #45286
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Gradski auto sa 150 elektricnih konja, 350Nm, RWD, >1700kg, 6sec do 100km/h...

Ne radi se tu o Polu, Fiesti, Ibizi, Cliu koji imaju oko 1000kg i 80 konja.

Zbog regena me zanima, kako se ponašaju doboši kad se slabo koriste? Ostaju li pouzdani i naštimani kroz neki dulji period? Što ako se ne koriste i uđe voda unutra? Stvarno ne znam, zato pitam.

Ima taj ID.3 još dosta problema koji nisu očiti na prvu, nažalost. Vidjet ćemo detaljnije u devetom mjesecu.

WLTP od 420km na 58kWh bateriji, a TM3 ima 409km s 50kWh je jedan od problema. Naravno, taj rateani domet ništa ne znači u stvarnosti, ali je zgodan za uspoređivanje efikasnosti pogona kad nema dodatnih informacija.

ako i jedu dobosi (neka vrsta njih) sigurno nisu tamo za cost cutting pored sveg ostalog skupog u tom autu.



Danas je skuplje dobose servisirati nego uzet nove diskove i plocice, a i proizvodjacu.



Dok dodje serijski model na cestu, tko zna sto ce jos bit od svega toga.



A na kraju krajeva, nije ni dobos smece na danasnjim modernim autima, sa pravom raspodjelom sile kocenja, te na kraju krajeva, regenerativnim kocenjem.

A cisto sumnjam da ce itko sa ovim voziti brdske trke i to nizbrdo pa da ce mu zadnje kocnice biti problem (a rijetko jesu na bilo kojem autu)
Gabre je offline   Reply With Quote