View Single Post
Staro 30.09.2013., 19:56   #1
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Epson SX218 (multifunkc.) skener ne radi na Server 2008 R2

Bok!

Molio bih pomoć, ako se netko susretao sa sličnim poteškoćama, problem opisujem u nastavku.

Dakle, digao sam NAS/Print server na Zacate platformi s 2GB rama, sve radi kao po loju osim skenera na skener&printeru Epson SX218.

Printer sam instalirao bez problema s win7 driverima, no skener se ne želi instalirati.

Installer dođe na nekih 80% i baci grešku "An error occured during setup. Restart your computer, then run installer again."



Naravno, restart ne pomaže.

Intuicija mi govori da je problem što installer ne može zapisati na neko mjesto na disku koje je zaštićeno zbog "serverskog okruženja". Isprobano run as admin.

---

Možda bi bilo bolje pitanje u OS dijelu foruma, ali postoji li neka veza nekog Installer Usera (iako ne vidim ništa takvog u Active Directoryu) i njegovih permissiona pa da zato ne mogu instalirati ovo kako treba...

--

Još jedno pitanje je, ima li netko iskustva s "prilagodbom" drivera, tj. .inf fajlova?

U nekoliko slučajeva kroz prošlih par godina sam na sličnu foru riješio problem tako da sam ID novih windowsa upisao umjesto postojećeg ID-a "starih" windowsa i onda je instalacija prošla, nije bilo poruke "unsupported operating system". Sad sam se susreo sa malo drugačijim inf fajlom u kojem ne vidim uopće da se preko njega radi provjera operativnog sustava, što će reć da je najvjerojatnije kodirano u setup.exe.


Driveri su dostupni ovdje, naziv je EPSON scan, a link za direktan download je ovaj. Ovaj početni .exe se može otvoriti WinRARom ili nekim sličnim arhiverom pa extractati saržaj.

Također, ako netko zna kako ručno "instalirati" driver čitajući EsA8.inf datoteku neka viče!

--

I u konačnici, ako nema rješenja za ovo, što mi je činiti, instalirati dualboot sa win7 pa kad će mi trebat sken restartati server? -.-

Pretpostavljam da ako dignem Hyper-V virtualku na R2 sa 7icom, da neću moći u njoj instalirati skener jer nije instaliran na serveru. Jesam li u pravu ili će moći ovo raditi bez drivera u R2, tj. da je na R2 neinstaliran, a u 7ici instaliran?

--

Zahvaljujem na bilo kakvoj pomoći, izgubio sam par dana vremena pokušavajući prokužiti ovo.
De5tr0yer je offline   Reply With Quote