View Single Post
Staro 27.05.2012., 11:46   #441
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Ah, dobra stara vremena. Moje djetinjstvo je obilježeno c64 i amigom. Prvo su se na c64 igrale piratske kazete i doista gomiletine igara na njima. Sjećam se da sam jako puno igrao "1942", "aztec challenge", "high noon", "barbarian", "commando", "ikari warriors", "silkworm"....još gomilu igara kojima se ne sjećam imena.

Onda je došao dan kada sam na prijateljevoj amigi vidio (u istom danu) "desert strike" i "flashback" i to je bio šok kakav nakon toga nikada nisam doživio. Nakon toga je uslijedila i moja amiga. Uz dvije spomenute, bilo je stvarno svačega, počeo sam igrati "eye of the beholder" i "dungeon master", "dune" i "dune 2", zatim meni do sada ponajbolju avanturu ikada - "KGB", pa razne arkade koje su na amigi bile vrhunske, tipa "chuck rock", "superfrog", "fury of the furries", avanture poput "simon the sorcerer", "flight of the amazon queen", indiana jonese i monkey islande. Ima jedna side-scrolling pucaljka iz tog vremena koja mi je bila genijalna a slabo je poznata - "apidya".

Eh da, lijepa vremena.
piydek je offline   Reply With Quote