Tema: Automobili
View Single Post
Staro 19.07.2018., 23:06   #37365
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
Koliko ti je trošio ulja?

jedan od većih promašaja PSA Prince motora. Imao jednom nikad više. C3/207 isto njesra. To upoređivat s mazdom je kao da uspoređuješ daciu i golf.

Nakon 100 tkm , primijetio da moram godišnje , relacija ajmo reći 13-20 tkm, dodati 1-1,5l ulja.


Ja sam uspoređivao retrovizore, jer mazda je poznata po tome koliko retrovizori rikavaju.


Citiraj:
Autor kurc Pregled postova
Ok motor možda ima puno boljki, ali sigurno ne troši 1L/1000 km ulja i 10L goriva kako ljudi tu pišu, barem moj ne. Vozim 308 1.4 vti 170tkm i ne potroši više od 2-3L ulja u 10 000km sigurno. Ulje troši osjetno kad ga ganjaš preko 4.5-5k RPM i po autocesti jer ima 5 brzina pa si na 130kmh na 4k rpm. Možda troši 1L/1000km pri top speedu 5700RPM 180kmh, ali ni to ne vjerujem baš. Netko je još davno napisao da 207 1.4 vti troši 11+ u gradu. Pa troši ako stojiš 5x više nego kaj se krećeš. Ja sam dva put vidio 10L/100km. Jednom nakon što sam resetirao brojač u gradu, vozio sa JAKO teškom nogom, znači gas do poda svaki drugi semafor i stajao pol sata na prijelazu pruge, sve uz klimu upaljenu. Drugi put sam vozio auto pun do kraja, 5 ljudi i pun gepek, klima i žurba. Jedino više je bilo kad sam resetirao brojač prije uspona na Sljeme i ganjao ga do blokade - 16L/100km na vrhu. Nakon više stotina km uvijek se stabilizira na 7.5, a uspio sam napraviti 800km sa 6.7 samo treba biti strpljiv i ne sramit se promjenit brzinu na 2300. Bojim se da ljudi ne mijenjaju ulje prema servisnom intervalu pa plaču kad im se mačak može provuć između klipa i cilindra.


Ja, meni je znao trošiti po ljeti u Puli (tu bude i gužvi) i do 11-12 litara. Čim izađem vani, komotno 6-8, ali grad je bio ubojica, cca 10 lit je bio prosjek.


Citiraj:
Autor murina Pregled postova
Jos jedan iz Norveske


Sent from my iPhone using Tapatalk

Meni je iskreno turnoff ako znam da ne mogu sjesti, napraviti 3xx km do ZG, riješiti što moram, i vratiti se nazad. Općenito da znam da ne mogu u jedan dan napraviti 500 km bez razmišljanja gdje stati i puniti...
X-Plosiv je offline   Reply With Quote