View Single Post
Staro 16.10.2009., 16:14   #76
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
eto ja sam imao isto jedno recimo tragikomicno iskustvo.
Naime, isao sam iz Vrbovca u Dugo Selo po neku memoriju i posto sam bio vec i umoran, nesto se zamislio kad ono crvena lizaljka iz zavoja. Stanem ja, fino uljudno, kad kolega policajac pokaze onaj pistolj, na njemu 64 km/h. ja kazem ok, pa koliko je tu ogranicenje uopce (ravnica izmedju Dugog sela i Vrbova, doslovno 4 kuce i jedna rasvjetna lampa), kaze on 50 km/h. Kaze da skida 10 km/h od mjernog instrumenta i ispada 54 gdje je dozvoljeno 50. I sad ga ja lijepo zamolim da nista ne pise, mala placa, itd, kad on kaze ili 300 kn na licu mjesta ili 500 kn i kazneni bod (ili 2, ne sjecam se...). Posto sam vido da je nesto ljut/zivcan, izvadio sam 300 kn, platio i otisao jer gledam da cu na kraju i tih 500 kn morati platiti kako god se okrene.
Sto je najsmjesnije, kako smo stajali (u noci) kraj ceste, prolazi biciklist, sav u crnom, bez svijetala, ma kamikaza, ne vidis ga, eventualno pod tom lampom (a i bio je malo nacvrcan sudeci prema nacinu voznje), i pitam ja policajca, "ok, meni ste lupili kaznu za 4 km/h vise, a ove koji se ovako voze neosvjetljeni, da li njih iskljucujete iz prometa? pitam zato jer je danas jedan u Cakovcu biciklist poginuo 5 min prije nego sam ja prosao cestom za Vz..." samo je napravio teleci pogled: "mmhhmmm... da..."
Ugl za 4 km/h 300 kn, hebenica i drzava
alengrosevic je offline   Reply With Quote