View Single Post
Staro 15.10.2009., 00:48   #63
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Ja sam izbjegao oduzimanje vozačke zastarom.
Naime imao sam saobraćajku sa osobnim autom, došlo rješenje o oduzimanju b kategorije i neznam točno kolikoj kazni.
Prvo sam se žalio na iznos kazne, otišao kod sutkinje, objasnio joj da nemam stalnih primanja te da nemam od kuda platit kaznu odjednom, na kraju mi je skinula na nekih 600kn i to da platim na 3 puta.
Nakon što je to rješenje stiglo, ja opet žalbu, ovaj puta vezano za kategoriju, kako mi posao ovisi o njoj blablabla, i pošto je žalba išla na nekakav viši sud, došlo je do zastare.

A uvijek imaš i treću opciju, nemoj platit, već će ti oni skinut sa povrata poreza slijedeće godine.

Ja bih na tvom mjestu zauzeo stajalište da nisi mogao sigurno zaustaviti vozilo, što po zakonu smiješ napraviti.

Barem u vrijeme dok sam ja učio prometni zakon, neznam dali se šta promjenilo od '96 ali na žuto, čak ni na crveno te nema pravo kaznit ako se izjasniš da je npr bilo još vozila u koloni iza tebe te da si procjenio da bi tvoje zaustavljanje moglo prouzročiti prometnu nezgodu, a u raskrižju trenutno nije bilo prometa te si procjenio da je bilo sigurnije nastaviti u smjeru kretanja nego zaustaviti vozilo, ili nešto slično.

Doduše ako si prošao na debelo debelo crveno, policajac će doći na suočavanje, a njegova riječ vrijedi više od tvoje na sudu, ali ako ti je bilo žuto na crveno 5-10 metara od auta tu bi se mogao izvući.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote