View Single Post
Staro 13.03.2020., 13:03   #998
GTC
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Zg
Postovi: 64
Pozdrav, sorry što nemam sad vremena čitati kroz thread, u žurbi sam i imam hitnu situaciju:

Updejtao BIOS na Z170-K, restart kompa, normalno bootao u BIOS. Tamo sam samo isključio SpeedStep i C...(values? steps? zaboravih točno), i uključio Virtualization technology. Restartao komp, i 0 bodova.

Simptomi:
Upali se, nema nikakvog zvučnog signala, ne boota, ništa se ne prikazuje na ekranu. Jedino se ventilatori vrte.

Probao:
Bez grafičke (prikopčao monitor na integrated DVI), šaltati RAM slotove, druge RAM stickove za koje znam da rade, povadio sve kablove iz kompa iza, iskopčao hard diskove, clear CMOS, isključio iz struje, izvadio bateriju iz ploče - ništa nije pomoglo, još uvijek isto: komp se upali, ventilatori se vrte, ali osim toga ne daje znakove života.

Update - još sam probao:
Rastavio kompletan kompjuter, izvadio sve iz kućišta, izvadio CPU iz matične, sve očistio, sastavio nazad - znači spojena je samo MBO + CPU + 1 stick RAMa + napajanje. Isti simptomi.
Kad skroz izvadim RAM i restartam onda dobijem zvučni signal (da je problem s RAMom, jer ga nema ). Kad stavim RAM nazad u MBO i restartam, opet isto - nikaka zvučni signal, ventilatori se vrte (i na CPU i na grafičkoj kad je prikopčam), i ništa se ne događa. Kad clearam CMOS i upalim komp, upali se na sekundu, pa se ugasi, pa se opet upali i onda opet po starom - nema znakova života.

Što mi treba:
S obzirom da sam u gužvi i komp mi treba za posao, molim preporuku matične koja podržava 6700K / DDR4.

Po meni ili može biti matična, ili napajanje, ili procesor. Sumnjam da je CPU odjednom riknuo, a s obzirom da se komp pali, rekao bih da nije ni napajanje (Seasonic 430W), tako da mi je nekak najizglednije da je matična.

Zamolio bih link na matičnu koju bih mogao kupiti danas sutra negdje u Zagrebu (Links ili gdje već), a poslušat ću i ako imate neke druge prijedloge što mogu napraviti. Hvala!

Zadnje izmijenjeno od: GTC. 13.03.2020. u 14:25.
GTC je offline   Reply With Quote