View Single Post
Staro 19.08.2010., 06:50   #30
lovretta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 107
Citiraj:
Autor Roso Pregled postova
Pozdrav
Šta se tiče stupnjeva okretaja gledaj to ovako:
- više stupnjeva - teže vozit, vjerojatno sporija vremena po krugu, puuno veći gušt
- manje stupnjeva - sve obrnuto od prethodnog

Razlika u ta dva volana je dosta velika. F430 ima jako dobre pedale, barem što se tiče osjećaja kada ih gaziš. DFGT ima identične kao i DFP i moram napomenuti da su te pedale meni počele ozbiljno "spike-ati" nakon godinu dana (ali sam stvarno puno vozio u tih godinu dana). Pitanje je koliko su F430 pedale trajne.
Obruč volana u F430 je jednostavno fenomenalan, DFGT je isto odličan ali Ferrari je tu stvarno druga kategorija. Pogotovo shift paddles koje su u DFGT samo kao mali produžeci plastike dok su u F430 to najbolji mjenjači šta se danas mogu kupiti sa jednim volanom za PC.
FFB je dosta gladak, jak i brz u F430, nema zamjerke, vjerojatno bolji nego u DFGT. DFGT ima jako, jako sličan osjećaj (ako ne i identičan) kao i G25 tako da tu ne možeš pogriješiti. Ali gdje sve pada u vodu za Thrustmaster. On koristi obični potenciometar za detekciju skretanja volana, dok Logitech ima optički senzor. Kako se to odražava u vožnji? Po meni je to jako vidljivo, F430 je dosta nervozan i naglo reagira na malene pokrete oko centra. Kolega forumaš je kod mene vozio na njega i isto je to primjetio. Da li je to bilo do ovog primjerka šta smo imali ili su svi takvi, ne bih znao reć.
Ovdje sam napisao sličan osvrt na taj volan.

Sve stoji, al ode se ne bi složija s tobom
Citiraj:
Autor Roso Pregled postova
Šta se tiče stupnjeva okretaja gledaj to ovako:
- više stupnjeva - teže vozit, vjerojatno sporija vremena po krugu, puuno veći gušt
- manje stupnjeva - sve obrnuto od prethodnog
Kako kome odgovara.. Ja osobno GTL nikako nisam moga lipo vozit na 180° driving force-u (ne dfp), jednostavno ti fali locka ako se zaneses, a to se u gtl-u događa stalno, ako pak povecas lock onda je auto jako nervozan.

Teže za vozit na 900 je sa DFP-om jer je spor kod kontriranja, s njim ne bi isa priko 450°, al i to je vec puno bolje od 180 ili 270.

Sa DFGT i g25 mos bez problema na 900, dovoljno su brzi.
lovretta je offline   Reply With Quote