View Single Post
Staro 04.07.2019., 13:51   #17
vcendaki
Premium
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: u svemiru :)
Postovi: 197
Citiraj:
Autor simba Pregled postova
Pozdrav
Žena za udrugu je kupila original licencu za office 2016 plaćenu oko 1500 kn, ne sjećam se točno. Ima račun, karticu s ključem i kutiju pa i laptop na kojem su još uvijek instalirani. Ali i problem koji baš nisam očekivao.
Naime, kod instalacije je jedan bivši zaposlenik koji je dobio novi laptop i office aktivirao office ključ na svoj privatni mail. Sada kada sam htio taj office prebaciti na drugo računalo imam problem jer je office aktiviran kako je i ne mogu ga prebaciti na drugi account unatoč svim dokazima da je taj office u vlasništvu udruge. Zvao microsoft i ponudili mi da kupim drugi ključ za nekih 300 kn što mi ne pada na pamet da platimo nešto što je zapravo naše. Ili da kontaktiramo tog zaposlenika pa da nam da neki key da prebacimo na drugi komp, ali u tom slučaju i dalje ostaje aktiviran na njega...
Ima netko ideju kako da to riješim da dođemo do svoje uredno plaćene licence? Jbg, nitko nije razmišljao o tom microsoft accountu, već je bilo samo da se instalira...
mi smo imali sličnu stvar sa windowsima, djelatnik je napravio microsoft account i na njega vezao windowse nakon par mjeseci dao otkaz i mi nismo mogli promjeniti account jer je vezano sa microsoft accountom bilo na njega.
Sreća pa nije bilo na njegov osobni privatni mail nego na privatni mail od firme. Pa smo zatražili od hosting providera da nam resetira njegov mail dobili password ulogirali se i odjavili njegov mail sa accounta /računala gdje je bio instaliran.

Mislim da je za office ista stvar on bi se trebao ulogirati sa svojim username-mom i passwordom i negdje admin opciji promjeniti mail (sa svoga na neki vaš službeni) ako ne budete mogili naći zovite službu za korisnike i oni će vas voditi/spojiti se na Vaš komp i odraditi to.

Ako ste ostali u dobrim odnosima sa zaposlenikom vjerujem da mu neće biti teško to odraditi za Vas. Ako se u lošim odnosima uvijek mu možete prijetiti tužbom jer je prisvojio vlasništvo firme i oštetio firmu.

Vjerujem da ima rješenje za taj problem
vcendaki je offline   Reply With Quote