View Single Post
Staro 19.03.2019., 11:10   #11
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
U zadnje vrijeme sam kupio nekoliko Office 2016 Pro Plus licenci ne Ebayu za 4-5 E komad.
Za razliku od Office 365 licenci koje sam izbjegavao, i gdje se aktivacija radi preko nekakvog zajedničkog emaila, u slučaju Office 2016 Pro Plus se dobije pravi key koji se koristi kod aktivacije. U većini slučajeva radi OK, ako ne radi kontaktiraš sellera pa ti pošalje drugi.
Radi se o volume licensingu što će reći da je ovo u najmanju ruku siva zona, ako ne i ne legalno. Da li to kod nas prolazi - ne znam neka netko drugi kaže.
Ja bi htio znati da li je netko ikada imao prilike raditi s Volume Licensingom od Microsoft Office-a, jer me zanima da li admin koji ima 'master' key može dekativirati moj ključ nakon xy vremena, i moja licenca postaje neaktivna, pošto se PC periodički spaja na KMS server i provjerava aktivaciju već aktivirane licence.
Koliko sam ja vidio, selleri prodaju ključeve s kojima je moguće napraviti 1 aktivaciju, ali ukoliko kupite više licenci, dobiti ćete jedan ključ s tolikim brojem aktivacija koliko ste kupili licenci. To rade preko nekog toola koji ima omogućuje generiranje ključeva s bilo kojim brojem aktivacija, a KMS server skida broj aktivacija s glavnog 'master' ključa. Taj dio mi je jasan. Ali pretpostavljam da admin može u bilo kojem trenutku deaktivirati pojedine ključeve iz pool-a, što bi značilo da bilo kada možemo ostati bez licence.
Ima netko iskustva s ovim?
trex je offline   Reply With Quote