View Single Post
Staro 28.12.2012., 14:44   #110
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Evo da nastavim priču dalje, pa ako netko može pomoći...

Dakle, presostat je zamijenjen i nakon toga je perilica radila ispravno 2 tjedna. Za to vrijeme je prala 7-10 puta, od toga 2x na 95C, 1x na 60C, 1x na 30C i ostalo na 40C. Uvijek je prije najviše problema bilo s 95C, ali je sada 2x prošlo bez ikakvog problema ili skraćivanja programa...do prekjučer.

Opet 95C, pere, ispire i prije centrifuge stane, piše PE . Čak mislim da je skratila program (inače traje 3 sata). Pokrenem ponovno, opet PE. Više puta ispustim vodu do kraja, pokrenem program za ispiranje i centrifugu, eto ga opet. Onda sam ostavio tako preko noći, pa sam prepolovio količinu veša i odvojeno obavio ispiranje i centrifugu, stajajući pored nje i to je prošlo . Jučer stavio prat 40C i doduše, nije bilo PE, ali je pranje bilo gotovo za 1h15min, a trebalo bi trajat 2h .

Jel ima netko ideju u kojem smjeru da tražim uzročnika? Potpuno će me izludit mašina, a žao mi je je bacit i kupovat novu kad ova sve može uredno odraditi, ali očito ima duhove. Jasno mi je da nije ništa napravljeno za vječnost i da je ~7 godina, ako se pita LG i više nego dovoljno , s tim da je kvat povremeno tu odavno.

Ako se ide nekom logikom, onda ne može biti problem u elektronici jer je prvih 7-10 pranja s novim presostatom sve bilo OK. Ne može biti problem ni u presostatu ("DOA") jer ne bi ta pranja odradilo kako treba. Sve nalaže da jednostavno nešto u mašini "uništi" presostat, pa on počne krive vrijednosti bacati. Ako presostat radi na 5V DC onda ih mora i dobiti od nekuda. Da tih 5V DC ne postanu u nekom trenutku neka puno veća vrijednost? Vjerujem da i elektronika radi na tih 5V DC, pa da tu postoji neki problem valjda bi nju skurilo prije od nekog običnog presostata. Ludnica . Presostat ima 3 pina, 2 zajedno i jedan odvojeno, a minus valjda dobiva preko šasije. :S
FitzTN je offline   Reply With Quote