View Single Post
Staro 07.02.2018., 22:51   #13
mdodig
Premium
Moj komp
 
mdodig's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Split
Postovi: 398
Evo da vas držim u loopu:
Kontaktirao sam direktno Dell u UK i nakon sat vremena razgovora gdje su me spojili s nekim voditeljem pristali su mi poslati nove baterije o njihovom trošku.
Ovaj dio je prošao ok, baterije stigle.

To je bilo prije 2 mjeseca

Sada dobijem info da su ipak shvatili da su seronje i šupci, te da imaju jedva upotrebljiv proizvod koji trže preko 20k kn pa priznaju problem sa baterijama i mijenjaju ih. Super, nakon što sam potrošio vremena i par tisuća kn na nove u HR.
https://www.dellproduct.com/
Nadam se da će nekome uštediti vremena i novca ova informacija.

Ako ikako možete, izbjegnite cijelu XPS seriju, osim onih i7-U igračaka, jer se:
- baterija napuhuje
- uslijed toga, touchpad prestane raditi kako treba
- problemi sa wifi signalom sa karticama koje nisu intel (killer networks)
- tpm chip nestane, ne vidi ga bios. Ne pomaže reset, samo odspajanje baterije - znači rastavljaj laptop. Ako koristiš bitlocker enkripciju, ne gine često upisivanje recovery koda.
- bluescreenovi, totalni random - neki se riješe drugim driverom, a kod drugih taj isti driver izazove bs-ove
- cpu throttling - češće throttla nego što normalno radi
- upaliti igricu na nvidia gpu i opteretiti cpu - good luck with that!
- tipkovnica - očaj
- neravnomjerno osvijetljena tipkovnica - neke tipke nikako nisu osvijetljene

Od pluseva imam 2:
- tanak i lagan, pa i izgleda dobro (jao koja zabluda...)
- ekran je stvarno odličan
- specifikacije na papiru - kada krene u upotrebu te iste spec. idu u minus stranu jer ništa ne koristi kako treba (usporavanje cpu...)

Dodatno sam saznao da je ured Dell-a u HR nekolicina ljudi od kojih zaista nikakve pomoći. Osim što su mi potrošili vrijeme na objašnjavanje. Rekao bih da su korisni kao i prosječan zaposlenik općine/županije što me jako razočaralo, jer su mi zaista pokušali "pomoći" tako što su nudili da kupimo drugi Dell model laptopa, umjesto da se nekako riješi problem sa već kupljenima.
Objašnjavao, zvao, pisao mailove, sve je to u redu dok god oni nešto ne trebaju napraviti, tada nastaje: "Pa joj, znate, mi nemamo ništa s tim. Kontaktirajte servisnu mrežu."
Kada kontaktiram servise, oni kažu: "Jamstvo na bateriju je 12 mjeseci, to što vam je 60% njih napuhano na laptopima koji su plaćeni preko 200000kn možete riješiti tako što kupite novu bateriju. Mi radimo kako nam Dell kaže." Jebote, koji Dell? Onaj što me i uputio na vas?

Ah, opet se frustracija vraća...

Zadnje izmijenjeno od: mdodig. 07.02.2018. u 23:00.
mdodig je offline   Reply With Quote