View Single Post
Staro 16.05.2008., 06:24   #95
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Citiraj:
Autor knez|boy Pregled postova
ja sam na toj maticnoj kakvu on sad ima digo ovaj proc na 2.8 a samo sam stavio mnozitelj na 11x i 256 fsba.naravno isao sam po 5 mhz i svaki put mi se bootalo bez problema i radio je stabilno 24/7,dok ti vise nebude htio bootat vrati nazad za 5 mhz i to je max bez dizanja voltaze (tak sam barem ja radio).
Moram te razočarati ali to ne znači da ti je na toj frekvi proc 100% stabilan, samo bootanje ništa ne znači, primjerice ja svog mogu bez dizanja voltaže bootati na 2.7 ali se saspe na skoro bilo čemu što treba malo žešće računati...

Mislim ideja je ok ali se to ipak treba popratiti barem sa malo Supia ili nečeg sl da se uvjeriš da to prolazi i neki burnin test ili sa occtom/s&mom ili sa onim što koristiš (tipa igre ili sl) da vidiš dal to drži vodu...

@trixx
A64 nije Socket A platforma, ovdje dizanjem FSBa ne dobivaš baš ništa, na Sockatu A je 200x10 bilo bitno bolje od npr 133x15 radi brzine ram-proc komunikacije, na A64 platformi to je rješeno odvoenim linkom koji se derivira iz takta jezgre djeljenjem tako da ti ništa ne znači vaći FSB sa manjim multijem i djeljiteljem kojima ćeš dobit iste taktove proca i rama...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote