View Single Post
Staro 12.01.2018., 10:34   #2908
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Dakle više im se isplati da im ljudi DEMO ispituju istu robu kupljenu na webu. Ja čisto sumnjam da ima puno povrata s weba jer većina ljudi je korektna i kupuju hardver koji se nema što probavati (može jedino biti povrat zbog nekog defekta). Kod miša je posebna priča jel jako ovisi o veličini šake kupca i sama ergonomija pojedinog miša ne paše svakom. Zato mislim da baš u slučaju miša i sličnih proizvoda prodavač mora biti taj koji će napraviti dodatni "trud" da ipak dozvoli da se taj proizvod kupcu bolje prezentira i da mu se olakša odabir kod kupnje. O tome pišem.
Vrlo vjerojatno im se više isplati. Na stranu koliko lljudi robu vrati ili im se da zezati s tim, troškovi oko te robe su niži i zato bi bilo zgodno vidjeti nekakvu statustiku povrata.
Što se testa tiče, jako malo ljudi stvarno želi nešto probati. Siguran sam da se bar 90% proda bez ikakvog gledanja, kamoli probanja. Ići u tolike troškove radi par posto ljudi je jednostavno neisplativo, išlo bi pije kao trošak marketinga, a ne prodaje.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote