View Single Post
Staro 01.11.2011., 10:25   #34
Terabyte
Registered User
 
Terabyte's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
Citiraj:
Autor asterion Pregled postova
evo, da se malo potužim na njih

upio sam laptop u iznosu od preko 7000 kn u Instar informatici (Heinzelova, Zagreb), te otputovao u inozemstvo na studij. Nakon 2 tjedna primjetio sam da na hard disku postoje datoteke koje nisu moje, već je riječ o programu za kliničko-bolničke sustave. Program je bio na računalu od 2009. godine - u prijevodu prodali su mi rabljeno računalo.

Nakon što sam se na jednom forumu potužio po tom pitanju, predstavnik Instar informatike je obećao zamjenu i kao poklon torbu za laptop (koja mi nije ni trebala). Zbog situacije sam se vratio u Zagreb (karta je došla 300 kn) i odnio laptop na zamjenu. Torba mi nije ponuđena, ali ja sam tražio popust na kupnju dodatnog proizvoda kod njih. Popust je obećan, a laptop zamijenjen. Kada sam se idući vikend vratio po taj proizvod rečeno mi je da mi se nudi po dobavljačkoj cijeni (popust 10%). Cijena proizvoda "po dobavljačkoj cijeni" je bila 60 kuna veća nego u susjednom dućanu bez ikakvog popusta, u slobodnoj prodaji.

Instar infromatika mi je nudila proizvod (popust, plaćanje u kešu i slično uračunato): cca 980 kn
Susjedni dućan nudio isti proizvod (bez ikakvih popusta gotovina ili kartica): cca 920 kn

Dakle - dobio sam rabljeni laptop koji je korišten 2 godine (zamijenjen, ali tko zna, možda je i ovaj rabljen, pa prebrisan), nakon 2 tjedna instalacija programa (instalirano oko 250 GB) i plaćanja karte da vratim laptop nisam dobio nikakvu naknadu već su pokušali zaradit na meni.
Pošto sam član foruma warez, čitao sam od poćetka cijelu priču vezano za taj tvoj "famozni" laptop.

Kao prvo tamo si napisao da si se odmah javio nakon kupnje a tu tek nakon dva tijedna.

Drugo, laptop nije mogao biti korišten 2 god jer ga tada nije niti bilo ( kao šta ti je netko već i napisao )

Ljudi su ti odmah zamjenili laptop ( jer poznavajući njih i takve trgovine sigurno ga nisu imali kod sebe na stanju nego su ga naručili od distributera za tebe )... šta su i trebali napravit

Četvrto, ponudili ti još dodatan popust ( znak dobre volje ), nabavnu cijenu za HDD ( kada diskovi divljaju u nebesa, i cijene su stvarno šaroliko visoke ) i ti još govoriš da nisi zadovoljan.

Pa stari moj, ti očito ili nisi odavdje ili živiš u bajci ili je sve kompletna laž šta si uopće napisao jer ništa šta pričaš nema baš smisla.
Terabyte je offline   Reply With Quote