View Single Post
Staro 22.06.2009., 22:11   #72
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
[Linux] [Ubuntu] Kako napraviti bridge izmedju 2 NIC-a?

Pozdrav

Evo zapeo sam i dobro bi mi doslo nesto pomoci. Imam komp sa 2 mrežne, te instaliranim Ubuntuom (+gnome).

Znaci

eth0 - Spojena na drugi komp (vista 64bit htpc)
eth1 - Spojen na router (WRT54GC, koji je na drugom kraju zgrade kod susjeda), odnosno na internet.

Ono sto bi htio je to da nekako bridge-am eth0 i eth1 , tako da bi mi se windows komp mogao bez problema spajati na net. Kasnije bi tu išla još jedna kartica (wifi u AP modu) sa kojom bi isto to htio napraviti. Vec sam naravno rucno unio podatke, te dodijelio eth1 fiksni IP, "samo" neznam kako dalje.

Isto bi bilo idealno da susjedov komp koji je spojen u router direktno, vidi moj windows, te linux komp zbog file sharinga.

Znam da sam zakomplicirao, ali it`s a challenge.

Ideja je da mi taj komp služi kao firewall, server (da mogu do svojih fileova izvana doci), NAS (kako je bigtower da u njemu držim hardova). A ima instaliran Gnome jos k tome tek toliko da mogu na njemu potegnuti firefox, te preslusavati flac/mp3 fajlove u svojoj sobi dok mi je ekipa ovdje. Znam da je malo čudna kombinacija (server, firewall, router sa jos gnomeom gore), ali eto. Nisam mogao naci bolju svrhu za stari komp (pod radni komp u profilu, a dovoljno je jako djubre)
  Reply With Quote