View Single Post
Staro 18.08.2017., 10:33   #2549
Mario0080
Registered User
 
Mario0080's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: SB
Postovi: 0
Ovako, tražim savjet.

Prije cca 2 mjeseca, zaustavila me policija jer sam u naseljenom području gdje je ograničenje 50km/h, vozio 95 km/h. Iako sam vozio 95 km/h, to naselje je maltene nenaseljeno, ima par kuća i jednu benzinsku, a oni su me zaustavili na izlazu, i to još u zavoju.. Tad sam dobio kaznu od 2000 kn, koju sam mogao platiti umanjenu za 50% u roku od tri dana. Međutim, ja ju nisam platio, iz sljedećeg razloga. Živim i stanujem na jugu hrvatske već par godina, a prebivalište mi je u Slavoniji, odakle sam rodom. Frend, koji radi u policiji mi je rekao da ako ne platim kaznu, da će mi oni pokušavati dostaviti prekršajni nalog na mjesto prebivališta, i pošto mene nema ondje, da mi ga ne mogu uručiti. I da tu završava priča. Mogu mi jedino valjda uručiti taj prekršajni nalog sljedeći put kad me zaustave.

Prije dva dana me ponovno zaustavila policija, vozio sam 107 km/h, u mjestu gdje je ograničenje 60 km/h. To sam vozio u 1 ujutro, nisam bio pod utjecajem alkohola, nego sam jednostavno žurio doći što prije u stan, jer sam morao ujutro rano ustati. Iako je ondje ograničenje 60 km/h, naselje je skoro pa nenaseljeno. Zaustavili su me kod jedne trgovine, a u okolici od 1 km nema nijedne kuće. I dobio sam ponovno istu kaznu - 2000 kn, od 1000 kn u roku od tri dana.

Mene zanima, što se može desiti ako ne platim niti ovu kaznu?

Čuo sam opet drugu priču, od tog policajca koji me zaustavio, da će mi oni, u slučaju ne plaćanja kazne, pokušati dostaviti prekršajni nalog doma u Slavoniju, i ako skontaju da me nema ondje, da mi mogu pokrenuti prisilnu odjavu s prebivališta, i pokrenuti potragu zamnom. I da će me onda kod prvog prelaska granice staviti sa strane, i uručiti te neplaćene kazne i nove prekršajne naloge.

Od drugog sam opet frenda čuo, da u slučaju neplaćanja, oni preko porezne uprave pokreću prisilnu naplatu sredstava s mojeg tekućeg računa.

Što je tu istina?
Mario0080 je offline   Reply With Quote