View Single Post
Staro 06.02.2020., 17:12   #5630
tomekk357
Premium
Moj komp
 
tomekk357's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: kutina
Postovi: 71
Evo da i ja svoje kejbloving džobove okačim. Od moje druge konfe, druge koja je imala puno iteracija i na kraju ništa nije ostalo staro u njoj do trenutne koja čeka ostatak djelova za custom loop.
Drugi komp sto sam posjedovao sastojao se od thermaltake soprano kante, q6700, 2x2 ddr3, ga35c-ds3r te hd 4890 vapporx 2 gb


Treći komp kojeg nemam slike kako je izgledao na početku u originalu i7 920, kojeg sam dobio za 200 eura novog, gigabyte GA-X58A-UD3R, ostala je ista grafa iz drugog kompa te 3x2 gb rama isti iz drugog kompa samo dokupljen još jedan keks. Kasnije je ploča prsla, nešto se izdogađalo s napajanjem, dobro da sve nije izgorilo. Jer sam u nekom trenutku našao da je 24 piniski kabal imao začađen konektor i polurastopljena dva pina, ista stvar sa socketom. Druga ploča koja je zamjenila ovu je bila intel dx58so te grafa asus direct cu2 gtx 780 ti, ram zamjenjen sa 16 gb plavim ripjawsima, također nažalost nemam slike cijele kante.
Treća iteracija (di više ništa od originalnog kompa nije ostalo) je bila sa ms falcon kućište, asus p6t pločom, corsair h110i koji hladi x5650 oc na 4.2, ram ostaje isti, grafika je crkla jedan dan iznenada samo se pojavio error code 43 tako da je kupljena msi rx 470 rudarka kao privremeno rješenje.



Zadnja iteracija kompa je bila kada sam pukom srećom naletio na asus rampage 3 extreme black edition. Tada sam upogonio davno kupljen nzxt phantom 530, te u njega presložio komp. Išla je navedena ploča, isti procesor te hladnjak, ram je zamjenjen hyperxom sve skupa 36 gb, te dodana još jedna rudarka pošto sam uzeo još dvije grafičke dok onda nisam slagao kompove u koje će ići. Naletio sam na jeftin thermaltake aio i odlučio isfrankensteinirati msi grafu i složiti ga na nju, pošto sam imao bracket od grafe kupljene sa neispravnim arcticovim hlađenjem a uzrok kvara je bilo ovo


Evo i slikice kante u procesu prilagođavanja vodenog na grafu, te kanibaliziranja njenog hladnjaka da bi imala aktivno hlađenje vrmova i rama te finalne iteracije kompa koji ide u aktivnu mirovinu



U međuvremenu sam naletio na "povoljnu" x570 ploču, na kraju sa likom dogovorio kupnju cijelog kompa što se iskomliciralo dozla boga i na kraju moja sreća što je sve bilo plaćeno paypalom, preko opcije za plaćanje robe a ne kao prijatelji i obitelj. Jer mi se čini da ne bih vidio nit komponente nit pare ikad više. Komp je na kraju oštećen u slanju, aljkavo zapakirano bilo i nije bio dodatno osiguran te bi dhl u zamjenu za paket islatio samo 500 eura no komponente računala su daleko vrijednije bile od toga tako da sam odustao od toga. Evo i slike havarije.



Rezulltat samo na (ne) sreću karaboliran dark base 900 pro v2.
Sreća u nesreći što je ostalo vodeno u kanti te je sačuvalo i ploču i grafičku od potencijalnog oštećenja jer filter koji je ispod grafe je bio spojen hardtubinogm na nju te je sve držao na mjestu. Sve su komponente isprobane te rade savršeno.

I moja trenutna kanta, silverstone redline RL06BR-Pro, ASUS ROG Crosshair VIII Formula, ryzen 3700x, 32 gb corsair dominator platinum, msi rtx 2070 gaming z, darkpover 850 pro sa komplet modularnim kablovima u narandžasto crnoj kombinaciji.



U budućnosti planiram zamjeniti kućište ili tim istim be quietovim (nabavio sam sve nove panele) ili žešće modnutim silverstone fortressom ft02 (na kojem sam započeo radove) te će biti full modularno jer slažem sve panele na šarafe, sa komplet custom hard tubing loopom, te grafu zamjeniti nekom iz evgine ponude zbog ne voidanja garancije ako se ide na vodeno hlađenje te mogućnošću produljenja jamstva i do 10 godina.

Za kraj i jedan retro pc koji se satoji od asus 5pb deluxe, q6700, 8 gb ddr2, te gtx 8800 sa arctic accelerom, antec kučištem i coolermaster napajanjem. Sastavljeno za asusov anniversary giveaway od kojeg koliko znam nikad ništa nije ni bilo, jako neozbiljno od jedne takve firme



Eto nadam se da ovo nije previše otišlo u off topic

Zadnje izmijenjeno od: tomekk357. 06.02.2020. u 17:34. Razlog: Dodana "zaboravljena konfa"
tomekk357 je offline   Reply With Quote