View Single Post
Staro 26.05.2006., 21:38   #18
Arthas
Premium
Moj komp
 
Arthas's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 374
Samsung SM 940BF, kupljen u Ventexu u Rijeci za 3400Kn (da, znam, pojeftinio je ), i za pocetak da napomenem, ima jedan pixel koji je crven na svijetloj podlozi u gornjem desnom kutu... to je bilo odma cim sam ga prvi put ukljucio a bome mi ne smeta i nemam volje je_bat se sa nosenjem na garnaciju (ako je uopce ima za to) itd...
Jos jedna zamjerka je da u gornjim kutevima i uz gornji rub 2 cm ima laaaaagano tamniju boju od ostatka ekrana (to bi nekim jaaaaaaako osjetljivim ljudima smetalo ali ja sam ok sto se toga tice ), a primjetio sam da se tu i najvise grije...
Plava ledica na prekidacu za paljenje i gasenje monitora ok svijetli kad je upaljen i ne primjeti se ali kada se komp ugasi, a monitor ostane ukljucen (znaci on) tipka se konstantno pali i gasi sto lagano iritira ako je u sobi potpuni mrak... Imam cca 2.5 metra od monitora do suprotnog zida i u mraku ta tipka osvjetljava lagano zid sto mi smeta kad idem spavati tako da se monitor mora iskljuciti isto (sto meni nikada nije bio obicaj )
Nema opciju podesavanja ekrana po visini i okretanja oko osi sto mu je po meni veliki minus. Okretati se moze sa cijelim postoljem a za visinu ga se treba staviti na neku visu podlogu, kutiju. BS.. (mozda sam ja pre glup pa nisam skuzio da to ima ali ako ima onda je stvvvaaarno sje_bano)
Moze sada i nekoliko dobrih strana: goood :

Ima ok menije i promjenu svjetline i boja ekrana pomocu jedne tipke za 5 ugradjenih i jedan custom setup ekrana (MagicBright), a anologni i digitalni ulaz ne moram ni spominjati ja mislim ...
Defoultna rezolucija mu je 1280x1024 sto sasvim ok za bilo kakav rad .
Sve u svemu strava monitor, radim u AutoCAD-u, naravno word i exel, blabla... i neke ige kao npr Americas Army i sluzi me odlicno. Ima odziv od 2ms i nema ama bas nikakvih kasnjenja slike.
Vidio sam nekoliko LCD-a,(LG, ASUS, Samsunge, Sony...) i ovome bi dao ocjenu od 9/10... mozda grijesim
I eto,preporucio bi ga s obzirom na pojeftinjenje i bez obzira na mane svima koji zele monitor za opcenitu upotrebu tj za sve, igre, grafiku, design bilo kakve vrste, itd....
Pozdrav: hello2 :
Mali edit:
Ima dobar kut gledanja, samo sto se kod kuta veceg od 45 slika lagano zatamnjuje, nije strasno ali ko ce ga ikad gledati pod velikim kutom...
A sto se tice slike pri video reprodukciji tu je isto veliki plus
__________________
1) P4 Prescott 3.0 on Abit IC-7 MAX3 with 2GB DDR400 ST
2) P4 Northwood 2.6 on PX865PEC Pro v2.0 with 1GB DDR400
3) HP Compaq nx6125 with 1256MB DDR333
4) AMD Athlon 950Mhz on MSI K7T Turbo2 with 768MB SDRAM
5) PIII 600E on Procomp BVC2B with 384MB PC100 Win98
6) PIII Celeron 1300 on Asus TUEP2-M with 384MB PC100 Linux
Arthas je offline   Reply With Quote