View Single Post
Staro 23.08.2017., 12:59   #49
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Nisam probao iste pa ne mogu komentirati. Prije G700S imao sam G500 i na oba je radilo na isti način - lijevi i desni klik micanjem srednjeg scrolla. Ovisno o tome koliko si linija podesio, toliko je pomaknuo za jedan scroll. U jednom trenutku prestalo mi je to funkcionirati u Excel-u gdje sam i najviše koristio tako da mi je ta funkcija postala defakto beskorisna.

Sada na 2S taj bočni scroll ima fino podešavanje u vidu analognog scrolla i promjenu funkcije & osjetljivosti, što mi je puno korisnije nego na prošla dva miša. Doduše i tamo se to moglo podesiti za druge stvari pomoću software-a ali je meni barem to nekako bilo nespretno za bilo što drugo osim za horizontal scroll.

EDIT:

Inače sam vrlo dobro upoznat s opterećenjem zgloba kod cjelodnevnog crtanja u CAD-u. Prethodno sam na posao isfurao rabljeni G700 (doma je bio G700S). Prama ovim gornjim slikama moj grip je više CLAW nego bilo koji drugi. Tako da mi 2S, kao i G700 prije njega odgovaraju. Ali kužim problematiku ako ti više leži PALM. Na poslu smo od nedavno dobili ova čuda pa sam ionako prisiljen na navikavanje novog gripa (koji je sad valjda primarno PALM).

G500 je meni recimo bio prevelik, i nisam se nikako mogao naviknuti na njega.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends

Zadnje izmijenjeno od: T}{OR. 01.09.2017. u 10:50. Razlog: G700, ne G900
T}{OR je offline   Reply With Quote