View Single Post
Staro 27.08.2012., 18:58   #130
Verbum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 679
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Pa upravo to, veliki pikseli Velika dijagonala sa rezolucijom danasnjih 21.5" monitora. Pixel pitch je preko 0.31mm. Vjerujem da ni ne postoji veci na PC monitorima.

Ja sam osobno misljenja da je 27" TN najgori izbor opcenito. Cijena je veca nego sto se moze dobiti 24" IPS panel vece rezolucije koji je zbog 16:10 formata neznatno nizi od 27", samo uzi.
Ne slažem se sa gore navedenim te mislim da su to priče za malu djecu koju pričaju ljudi koji nisu koristili 27" TN monitor.
Prešao sam sa 22" na 27" TN koji mi je trebao radi posla i mogu reći da sam se preporodio. Ove tvrdnje da su pikseli veliki po meni su smiješne i stvarno neznam tko ih izmišlja.
Namjerno sam išao na TN jer je meni na mojem monitoru (LG E2750) piksel možda čak malo i "premalen". Odnosno veća rezolucija na ovoj veličini nikako mi ne bi odgovarala.

Citiraj:
Autor shoki Pregled postova
ček, jesi ti uopće čitao postove ili si samo proletio gledajući slike?
u tom se postu vlasnik čudi kak mu je ispala slika jer toga inače nema, slika je potpuno jednolična i zaključuje da je do fotića.
Kune se lik da se to tak uopće ne vidi...
Znaš kaj na tvojem mjestu ne bi se previše obazirao na komentare gore navedenog i njemu slične. Većina ljudi na ovom forumu ne priznaje TN monitore i opterećeni su time.

Osobno koristim monitor najviše za rad, a nekad pomalo za razonodu iako mi za to služi projektor. Odgovorno ti tvrdim da bi veća rezolucija od 1920x1080 na 27" monitoru izgledala nakaradno. Samo kaj eto ekipa puši marketinške fore pa im onda nikad dovoljno piksela na ekranu.
Činjenica je da kupuješ TN monitor, a ne IPS no zato ćeš dobiti osjetno veću dijagonalu na uštrb kvalitete boja tj. slike ovisno o kutu.

Onako usput da ti spomenem da sada kada sam se navikao na 27" svaki manji monitor mi igleda smješno malen.

Zadnje izmijenjeno od: Verbum. 27.08.2012. u 19:04.
Verbum je offline   Reply With Quote