View Single Post
Staro 17.04.2018., 11:03   #208
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
Kamere na mobitelima

Vidim da se u nekoliko tema raspravlja o kvaliteti snimljenih fotografija i videa na raznim smartphonima pa sam zamislio ovu temu u kojoj bi se raspravljalo o tome.

Inače na većini reviewa koje sam ja gledao, fotografiraju se statični objekti što ne daje stvarne rezultate. Po meni je svrha kamere na mobitelu fotografiranje spontanih i svakodnevnih situacija gdje je mobitel odmah pri ruci, npr. slikati djecu, kućne ljubimce, ljude u pokretu i slično. Kamerama često puta stvara problem ako osobe koje su fotografirane mašu rukom (i to ne mislim na manijakalno mahanje već na laganije pokrete) što uzrokuje "ghosting", a po meni tada kamera gubi svoj smisao.

Što se tiče nekih mojih iskustava. Imao sam Huawei G6 koji je slikao sasvim ok slike, nešto niže rezolucije ali bez izraženog zamućenja, Sony Z3c kod kojeg je bio veći problem uhvatiti mutnu sliku nego oštru (iako kamera po forumskim kuloarima nije bila opjevana), Huawei P9 lite koji radi sasvim solidne fotografije, Moto G5 koji postaje koliko toliko upotrebljiv kad se isključi HDR (iako i dalje srednja žalost za ove svakodnevne situacije), a najveće razočaranje mi je Samsung A5 2017 koji ima taj problem sa pokretnim objektima i koji za tu cijenu i reputaciju ustvari donosi lošu kameru (osim ako ne slika statične objekte).

Kakva su vaša iskustva?
Buger je online   Reply With Quote