View Single Post
Staro 17.05.2015., 12:23   #2104
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Samsung Galaxy A5

Iako sam blagi WP fan stalno imam izlete na Android, prošle godine to je bio S5 koji je na Ultri neslavno završio , sad je uletio ponovo drugi Samsung jer je S5 bio bomba no iz grižnje savjesti prema tom mobu nisam ga mogao ponovo imati .

Dizajn i izrada: Meni je baš ovaj A5 (i sada nakon S6) najljepši Samsung mob, izgledom spoj S2 i iP5, daje dojam elegancije i definitivno ima veči premium feel od S5. O kvaliteti izrade netreba puno, samo da je praktički ista kao i kod drugih metalnih mobova (One i iP). Rukovanje s njim je lagano jer je ultra tanak i mogu ga normalno jednom rukom držati i palcom tipkat.

Ekran:
720p AMOLED ekran koji je po svim ostalim karakteristikama isti kao i na S5, boje, kontrast, kutovi gledanja, sve isto osim veličine i reze, znači vrh...

Ostali HW i SW: SOC je S410 no iznenadio me performansama, UI sustava i ovi lagani appovi tipa WhatsApp se izvode jednako ako ne i brže nego na S5 kad sam ga ja imao, a to je bilo čim se pojavio kod naših operatera, bez i jednog updejta pa ih neću tu baš uspoređivati. Razlog tomu je vjerojatno to što je napokon midrange dobio 2GB RAM-a i što je ovog puta TouchWiz čak i solidno sređen, popravlja se Sammy i po tom pitanju. Naravno zahtjevnije igre S5 brže izvodi i često na njemu znaju izgledati bolje. Kamera bi trebala biti u rangu S4 no nisam se baš uspio naigrati još s njom.

IMHO trenutno najbolji midranger za 2015. ali i po premium cijeni jer je uglavnom skuplji od svih konkurenata, Moto G, Desire 620, LG Spirit i slični su svi redom lošiji mobovi no i jeftiniji, a kad se gledaju polovni za 300ak kn više se već dolazi u high end klasu. Uglavnom odličan mob i preporuka ako imate povoljan deal za njega.
doky je offline   Reply With Quote