Tema: Hi-Fi
View Single Post
Staro 02.11.2018., 11:34   #9558
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
Hvala na odgovoru i savjetu. Kod mene je malo problem sa prostorom oko telke odnosno recievera. Naime imam ovaj reciever:
https://www.eu.onkyo.com/en/products...56-129914.html
Sad tv, zajedno sa recieverom je postavljen u sredini jedne velike i otvorene prostorije, dnevni boravak koji povezuje i sobe i blagavaonu i izlaz iz stana, centar svega je. Kod gledanja filmova bih volio dobiti efekt kao kad gledam u cinestaru, da bude glasno, da se sve fino čuje, basevi budu naglašeni itd. Jbg to mi je primarno, muziku baš i ne slušam. Najviše što slušam od muzike je internet radio.
No vratimo se na problem. Oko televizora koji je svojevrstan "otok" u toj velikoj prostoriji su mi Bowersi 603 S3 bili slabi odnosno nisu ispunili prostoriju dovoljno jako sa zvukom odnosno falilo mi je bassa. Zvučnici su bili korektni i davali lijep i čist zvuk ali mi je falilo niskih zvukova. Budući da su već bili malo stari, prodao sam ih i sad gledam što uzeti novoga.
Iz tog razloga bi za početak uzeo stupove trosistemce i imao bih sistem u 2.0 setupu. Kasnije, kroz možda godinu dana dok uspijem žice (a i financije ) provesti od tog "otoka" do iza, onda bih potegnuo i subwoofer i možda okolne satelite, no to će biti poslije. Za početak bih posložio samo prednje da budu u 2.0 setupu. Iz tog razloga sam htio uzeti trosistemce da mi zvuk bude ok dok ne nabavim ostatak zvučnika, a kasnije se na recieveru može podesiti da bass gura samo na sub. Bar mislim da može...
Zbog veličine prostora (i rasporeda) mislim da mi bookshelf neće biti dovoljan. Poslušao sam Q Acoustics koje je tu jedan čovjek imao na njuški za prodaju, ali stvar je slična kao i sa bowersom. Malo mi fali niskih u tom zvučniku, ne dopada mi se. Moram do Zagreba, Ronis kod Velesajma ima puno više zvučnika izloženih nego ovaj u Čk, a budem vidio tko od ostalih (Sonus Art, Nove boje itd) ima malo veću ponudu izloženih zvučnika da poslušam i odlučim.
5000 mi je max budžt što bih mogao izdvojiti na zvučnike sada, uzeo bih na kartice (jbg nema se baš cash) pa kad to otplatim onda bih uzimao ostatak setupa. Sub i sateliti po potrebi/mogućnosti

Još jednom hvala!
alengrosevic je offline   Reply With Quote