View Single Post
Staro 26.12.2006., 23:04   #44
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
ljudi, sorry kaj ne visim 24/7 u frontendu foruma

daklen, kaj se desi...
kad se narihta tajmer za pranje na npr. 3 sata (daklen, da vešmašina počne prat za 3 h), ona jednostavno dođe s timerom na 0h i onda kad tajmer treba reć "aha, došo sam do kraja sad trebam pokrenut sekvencu za pranje koja mi je nariktana", on to ne napravi, nego ostane visit na 0h s tajmerom i brije da je pokrenuo pranje. j... ga. to je isto ko kod neprovjeravanja povratnih informacija od php-a sql serveru... on nigdje ne napravi provjeru da li je stvarno izvršeno ono što se očekivalo, nego se pravi glup...

1) treba poništit sekvencu za pranje jer je možda krivo memorirana pa fejla prilikom pokretanja, a tajmer je zapravo možda dobro odradio svoj posao
2) treba resetirat tajmer tak da se ponovo dođe na vrijednost koja pokreće sekvencu za pranje (bilo da je tajmirana ili 0h, jer u protivnome tajmer ne dozvoljava sekvenci za pranje da bude pokrenuta, čak i ako je ispravna ... jer brije da ju je već pokrenuo)
3) treba to startat

solušn

1) kada je vešmašina u hold stanju (daklen nema pojma kaj sad treba), ona dozvoljava da joj se radi unos podataka...
pa joj se pomoću tipke Enter može doći do rutine za poništavanje memorirane sekvence za pranje (one postavke jel bijelo ili obojano, jel osjetljivo, temperatura, itd).
to je HEX oznaka... mislim da "E" (ostala dva polja svejedno cijelo vrijeme pokazuju stanje timera, dakle "0h"). dakle, s enterom se dođe do oznake "E" (nalazi se nakon cijelog cycle-a timera i još par HEX oznaka)... dođe se enterom daklen do toga i pusti se mašinu na miru 3 sekunde da ona tu napravi automatsko prepoznavanje odabira (ona to pokaže tak da lampice prestanu blinkat) i onda ju se isključi na power gumb.
time je obrisana spremljena sekvenca za pranje i sigurni smo da ona ne radi probleme...
... barem sam ja tak zabrijo, jerbo samo resetiranje tajmera nije uspjelo...

2) timer se resetira tak da se dofura counter na 0h. ali ne na 0h na kojoj već stoji (jer je tih 0h zapravo već prošlo i on si brije da je pozvao sekvencu za pranje), nego ga treba odfurat na sljedeći ciklus timera. to se radi tako da se opet roka enter, prođe se prvi ciklus timera (9h-0h), prođu se sve HEX oznake, i onda se ponovo u krug vrti timer. njega se dofura do 0h i pusti se mašinu na miru na 3 sekunde tak da skuži automatski unos. i onda se isključi mašina.

3) sljedeći put kad se mašina uključi, timer uopće ne bi trebao postojati, nego defaultna sekvenca za pravnje (93 minute, pa ti poštelavaj sve ko da niš nije bilo). dec it.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote