View Single Post
Staro 29.08.2017., 10:39   #39
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
Ja mogu preporučiti Palus iz Ivanić Grada za PVC stolariju, rade sa Rehau profilima i Roto okovima, barem tada prije 3 godine.

Imam i jednu firmu sa lošim iskustvima, ali nebi to javno pisao. Isto koriste Rehau profile.

Palus mi je na jednom objektu radio samo jedan kuhinjski prozor, bez greške i kvalitetno ugrađen.
A druga firma mi je prije njih radila puno opsežniji posao na drugom objektu i potpuno zasrali sve, od proizvoda do ugradnje i sanacije zidova tj. špaleta.

To sam odmah trebao predvidjeti, jer sam tada tražio ponude od 10-ak firmi i bilo ih je više sa Rehau profilima, a na kraju sam birao prema najnižoj cijeni, iako su mi svi ispoštovali upit i poslali identične specifikacije prozora (2 slojno staklo i argon plus lowe premaz, alu rolete, vanjsko staklo deblje od unutarnjeg).
Sada mi je potpuno jasno zašto su oni imali dosta nižu cijenu od drugih koji su koristili iste profile.

Palus mi je nudio prozore, demontažu i montažu (bez klupica i obrade špaleta) za 19.500 kn, a firma koju sam odabrao je nudila to isto, plus unutarnje i vanjske klupice i obradu špaleta do farbanja za 17.500 kn.
Krucijalna greška je to bila.

Znači, nemojte birati isključivo prema cijeni.

Najbitnije od svega je montaža i da dobijete dobar dojam o čovjeku koji vam dolazi izmjeriti prozore, a i da isti čovjek na kraju to montira, a ne neki kooperanti ili da su 100 kilometara od mjesta gdje živite.

Danas bi uzeo 3 slojno staklo, mala je razlika u doplati, a inače od dobrih profila to su Rehau, Salamander, Kommerling, Gealan, Veka...druge ja osobno nebi gledao.
Lak je offline   Reply With Quote