View Single Post
Staro 21.12.2014., 01:56   #164
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Obavio sam par testova za pocetak:

-Hitman Absolution
-Transcoding

Odlucio sam napraviti seriju testova kad budem imao vremena da podijelim sa vama kako se ponasa FX8370 pri razlicitim zadacima.

Odigrao sam(prisilio se) dva sata Hitman absolution i pratio situaciju i aktivnost procesora i GPU. Kombinacija Aida64 + Logitech G510 ekran.
Max postavke su pokazale odredjeni problem sa GPU koji je vec malo u godinama. Na max GPU je bio stalno zakucan na 100%.
Primjetio sam aktivnosti 6 jezgri na oko 50% za vrijeme igre. Nemam pojma za koliko jezgri je igra optimizirana. Kombinacija HD7850+FX8370 vrti igru na max postavkama,ali ponekad GPU nije na visini zadatka. Procesor je obavio svoje sa 6 jezgri i lakocom.

Sljedeci je bio transcoding.
Ja koristim pomalo zastarjeli multiAVCHD program jer nalazim da mi najvise pase i kvalitetno obavlja posao. Sporije,ali kvalitetno.
1Gb materijala sa kamere rezolucije 720x576 trancodirano na 1920x1080p.
2 passa very high quality + Izrada menua i sl.
Video je transcodiran i pripremljen za snimanje na BD disk.
Sve jezgre su bile zauzete 100% osim kod izrade menua i posao je obavljen za nekih 45 min. (ne znam tocno jer sam budalasto izbrisao logove pa cu morati ponoviti postupak da vam prenesem tocno vrijeme)
U usporedbi sa FX8150 rezultat je bio oko 15 min brzi.

Obavicu jos nekoliko testova i iste testove obaviti sa i7 4770 te i5 i naposljetku FX8150.

Naglasavam da je FX8370 vracen na tvornicke postavke za vrijeme testa te je turbo iskljucen. Obavicu isto i pri 4,5-4,7-4,9 i 5,1 Ghz.


Temperature na stocku su toliko niske,banalne i zanemarive da ih ne treba posebno navodit.

EDIT: Za ovo vrijeme igranja sa procom primjetio sam sljedece stvari:

-NIJE potreban OC (jednostavno nije jer sve obavlja brzo i bez problema)
-NE TREBA high end cooler za stock (Dovoljan je neki jeftini)
-Procesor je izuzetno hladan na stock brzini sa iskljucenim turbom (4Ghz je sasvim dovoljno za sve)
-Za stock 4Ghz je dovoljan 1,26 vcore (vjerojatno i moze i manji-trebam testirati)
-Stock voltaza je dovoljna za 4,4 Ghz (Apsolutno je odlicno sto procesor ide na 4,4 bez podizanja voltaze)
-Nova serija Vishera je dosta hladnija nego starije Vishere
-Najvaznija stvar-STOCK cooler ce zadovoljite sve koji koriste stock brzinu i nece se grijat

Bitna stvar za buđet: Ko ne misli OC-at ovaj proc. (jednostavno 8370 ne treba OC) taj ne treba ulagati u aftermarket cooler. Stock ce zadovoljiti i vise nego dovoljno.
U tom slucaju za procesor treba izdvojiti oko 1500Kn + high end maticna (ASUS Sabertooth kosta 1100Kn zadnje sto sam vidio)
Znaci najbolji proc. od AMD-a + najbolja ploca za taj proc je oko 2600Kn.
Na ploci se moze ustedit dodatnih 300-400kn ako se ne misli OC. Tada cijena pada na oko 2200-2300Kn.

Zadnje izmijenjeno od: Hawker. 21.12.2014. u 02:16.
Hawker je offline